Michał Probierz zastanawiająco o sytuacji z bramkarzami reprezentacji Polski. „Jest powołany, ale...”

Michał Probierz zastanawiająco o sytuacji z bramkarzami reprezentacji Polski. „Jest powołany, ale...” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łączy nas piłka [YouTube]

Michał Probierz w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat bramkarzy reprezentacji Polski.

Listę piłkarzy powołanych do reprezentacji Polski na listopadowe mecze z Czechami oraz Łotwą poznaliśmy kilka dni temu. Wśród bramkarzy Michał Probierz postawił na Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Skorupskiego oraz Marcina Bułkę.

Wielu kibiców szczególnie ucieszyło powołanie dla tego ostatniego. 24-latek prezentuje się znakomicie w barwach Nice. W 12 dotychczasowych występach w Ligue 1 zanotował dziewięć czystych kont. Jego drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc punkt do Paris Saint-Germain.

Po takim ruchu wydawało się, że Probierz poczynił pewną zmianę w hierarchii golkiperów w reprezentacji. W październiku jasno stwierdził bowiem, że numerem jeden jest Szczęsny, numerem dwa - Skorupski, a numerem trzy - Bartłomiej Drągowski.

Tymczasem Bułka otrzymał powołanie, ale...

- Wojtek Szczęsny był i jest numerem jeden. Tu się nic nie zmieni. Marcin Bułka jest powołany, ale Bartek Drągowski ma uraz. Wiedziałem, że zmaga się z urazem - przyznał selekcjoner w poniedziałek.

Czy gdyby Drągowski był zdrowy, dostałby zaproszenie na zgrupowanie kosztem Bułki? Tego się już nie dowiemy, natomiast wypowiedź selekcjonera przynajmniej w jakimś stopniu to sugeruje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy