Milik jedną nogą w Marsylii

Milik jedną nogą w Marsylii fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mohamed Bouhafsi

Arkadiusz Milik może w nadchodzącym tygodniu zasilić szeregi Olympique Marsylia - uważa Mohamed Bouhafsi z „RMC Sport”.

W ostatnim czasie pojawiło się w mediach kilka informacji tonujących atmosferę panująca wokół prawdopodobnego transferu reprezentanta Polski z Napoli do ekipy ze Stade Vélodrome ze strony dyrektorów sportowych obu klubów.

Wiele na to wskazuje, że ich zabieg miał wyłącznie na celu dać im w spokoju dopiąć ostatnie szczegóły transakcji, ponieważ Mohamed Bouhafsi z „RMC Sport” uważa, że operacja dotycząca przeprowadzki blisko 27-letniego zawodnika z Włoch do Francji może zostać dopięta w przeciągu 48 godzin.

Dziennikarz, który jako pierwszy poinformował o pojawieniu się zainteresowania usługami Arkadiusza Milika ze strony Olympique'u Marsylia, przekonuje, że drużyna z Ligue 1 zgodziła się zapłacić 8 milionów euro za środkowego napastnika oraz zawrzeć w umowie szereg bonusów uzależnionych od wyników zespołu, które mogą pozwolić podwyższyć wspomnianą sumę o 3,5 miliona euro.

Napoli ma jeszcze dogadywać ostatnie szczegóły transferu reprezentanta Polski, który czeka na otrzymanie „zielonego światła” na udanie się na obligatoryjne testy medyczne do „Les Phocéens”.

Jeżeli w najbliższych dniach nie wydarzy się nic zaskakującego, środkowy napastnik trafi do OM na zasadzie półrocznego wypożyczenia po wcześniejszym przedłużeniu umowy z ekipą ze Stadio Diego Armando Maradony z opcją przymusowego wykupu. Zwiąże się wówczas z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą 4,5 miliona euro na sezon.

AKTUALIZACJA

Gianluca Di Marzio dodał, że obecnie jedyną poważniejsza kością niezgody pomiędzy obiema stronami jest wysokości procentu od kwoty ewentualnej kolejnej sprzedaży Milika, która miałaby trafić na konto Napoli. Olympique Marsylia jest gotowe oddać stronie włoskiej 20%, z kolei ta chciałaby 30%.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy