Milik niezadowolony w SSC Napoli. Czas na nowe wyzwanie?!

Milik niezadowolony w SSC Napoli. Czas na nowe wyzwanie?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Włoskie media pochyliły się nad tematem przyszłości Arkadiusza Milika w SSC Napoli. Zauważają one, że Polak po ponad trzech i pół roku spędzonych na Stadio San Paolo może oczekiwać nowych wyzwań. To wiązałoby się rzecz jasna ze zmianą pracodawcy.

26-latek do ekipy spod Wezuwiusza dołączył w sierpniu 2016 roku. Za jego angaż zapłacono 32 miliony euro i liczono, że Polak będzie decydował o sile ofensywnej włoskiej drużyny przez wiele lat. Jak na razie przygoda atakującego z „Błękitnymi” to pasmo przeplatających się nieustannie sukcesów i porażek.

Milik podczas obecnego etapu kariery dwukrotnie zrywał więzadło krzyżowe, na domiar złego w tym czasie problem ten dotyczył obu kończyn. Z drugiej strony napastnik w poprzednim sezonie zdołał znaleźć drogę do bramki rywali aż 20 razy, co jest jak dotąd jego najlepszym wynikiem odkąd zamienił Amsterdam na Neapol.

Biorąc to pod uwagę, a także trwające od wielu miesięcy negocjacje odnośnie nowej umowy, 49-krotny reprezentant „Biało-Czerwonych” może mieć mieszane uczucia co do gry w SSC Napoli. Tymczasem „La Gazzetta dello Sport” idzie krok dalej i z pełnym przekonaniem informuje, że Polak zwyczajnie nie jest do końca zadowolony z życia w południowych Włoszech. Ponadto już teraz ma mu zaczynać brakować wyzwań.

Z tego powodu 26-latek zastanawia się nad zmianą klubu. Jako pierwsze swoje zainteresowanie nim wyraziły Atlético Madryt oraz AC Milan, a nie tak dawno można było usłyszeć o zakusach ze strony Juventusu czy Borussii Dortmund. Zważywszy na ten fakt, coraz więcej wskazuje na to, że Milik w następnym sezonie może już bronić barw innego klubu.

Bilans atakującego w koszulce „Błękitnych” to 109 meczów, 46 trafień i pięć asyst. Jego umowa wygasa w połowie 2021 roku.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy