Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony

Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

SSC Napoli zrezygnowało z roszczeń w stosunku do Arkadiusza Milika za poniesione straty wizerunkowe i tym samym środkowy napastnik może rozpocząć proces finalizacji swoich przenosin do Olympique'u Marsylia - uważa Gianluca Di Marzio.

Jeszcze kilkanaście godzin temu można było przypuszczać, że reprezentant Polski znajduje się wciąż daleko od przeprowadzki do zespołu ze Stade Vélodrome, pomimo wypracowanego pełnego porozumienia z francuską drużyną przez wszystkie zainteresowane strony.

Ten stan rzeczy był spowodowany niezałatwionymi sprawami z przeszłości pomiędzy blisko 27-letnim zawodnikiem a SSC Napoli, które miało domagać się od niego wypłaty odszkodowania w wysokości miliona euro za poniesione straty wizerunkowe z tytułu działań podjętych przez Arkadiusza Milika dotyczących reklamowania otworzonej przez siebie restauracji w Katowicach oraz odmowy wzięcia udziału w karnym zgrupowaniu po meczu z Red Bullem Salzburg w Lidze Mistrzów w poprzednim sezonie.

Gianluca Di Marzio przekonuje jednak, że prezes Aurelio De Laurentiis jest zmęczony do tego stopnia sagą transferową z udziałem środkowego napastnika, że postanowił wykonać krok wstecz i wycofał pozew złożony przeciwko naszemu piłkarzowi.

W ten sposób miała zostać usunięta ostatnia poważna przeszkoda na drodze do formalnego przedłużenia umowy z „Partenopei” przez reprezentanta Polski przed wypożyczeniem go do OM z zawartą przymusową klauzulą wykupu po zakończeniu obecnego sezonu.

Co prawda Krzysztof Stanowski poinformował jeszcze, że kość niezgody na linii zawodnik-klub może stanowić zapis zabraniający Milikowi powrotu do Włoch przez okres 1,5 roku lub 2 lat, ale obecnie dziennikarze włoscy oraz francuscy nie rozpatrują w tej kwestii poważnej przeszkody i uważają, że na dniach cała operacja powinna zostać sfinalizowana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy