Milik ukarany za... niewinność? Musi zapłacić grzywnę [WIDEO]

Milik ukarany za... niewinność? Musi zapłacić grzywnę [WIDEO] fot. SSC Napoli
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lega Serie A

Arkadiusz Milik został ukarany przez organizatorów rozgrywek Serie A za próbę wymuszenia rzutu karnego w meczu Napoli z Lecce (2:3).

Reprezentant Polski należał do wyróżniających się zawodników ekipy ze Stadio San Paolo i zdobył nawet gola wyrównującego stan wspomnianego pojedynku.

W dalszej części spotkania środkowy napastnik mógł nawet przyczynić się do strzelenia kolejnej bramki dającej Napoli nadzieję na zgarnięcie kompletu punktów, ale niestety dla niego sędzia uznał, że jego upadek w polu karnym rywala w 71. minucie odbył się bez kontaktu z przeciwnikiem.

Z tego też powodu Antonio Giua, prowadzący te zawody, postanowił ukarać blisko 26-letniego zawodnika żółtą kartką za próbę wymuszenia podyktowania rzutu karnego. Arbiter nie dał się przekonać rzekomo swoim kolegom z VAR-u do obejrzenia całej sytuacji i podtrzymał podjętą przez siebie decyzję.

Jego stronę w całym tym zajściu wziął nawet organizator rozgrywek Serie A, który zdecydował się dodatkowo napiętnować zachowanie Milika poprzez nakazanie mu wpłacenia grzywny w wysokości dwóch tysięcy euro.

Kara otrzymana przez reprezentanta Polski budzi duże kontrowersje na Półwyspie Apenińskim, ponieważ na przynajmniej kilku powtórkach widać, że napastnik pada na murawę po kontakcie z nogą obrońcy Lecce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy