Milinković-Savić szykuje się wielkiego transferu

Milinković-Savić szykuje się wielkiego transferu fot. Instagram [SS Lazio]
Paweł Hanejko
Źródło: Gianluca Di Marzio | Alfredo Pedullà.

Juventus czyni starania w kierunku pozyskania Sergeja Milinkovicia-Savicia.

24-latek od kilku sezonów znajduje się pod bacznym okiem skautów europejskich potentatów. W przeszłości zainteresowanie jego osobą przejawiały takie kluby jak choćby Manchester United czy Real Madryt. Okazuje się jednak, że Serb prawdopodobnie pozostanie na Półwyspie Apenińskim.

Tak przynajmniej twierdzą liderzy opinii piłkarskiej we Włoszech, a więc Gianluca Di Marzio i Alfredo Pedullà. Obaj są zgodni co do tego, że środkowy pomocnik opuści Lazio i trafi w letnim oknie transferowym do Juventusu. W ich mniemaniu ma on być w przyszłym sezonie ostoją drugiej linii „Starej Damy”.

Prezydent ósmej drużyny ligi włoskiej, Claudio Lotito, wycenił swego czasu Milinkovicia-Savicia na kwotę rzędu 100 milionów euro, jednak według najnowszych doniesień cała transakcja powinna pochłonąć nieco mniej. Mówi się, że stołeczny klub zadowoli oferta sięgająca 90 milionów euro.

Urodzony w Hiszpanii reprezentant Serbii rozpoczął ten sezon dosyć ospale. Ostatni miesiące były jednak pokazem jego nieprzeciętnych umiejętności. 24-latek został wybrany najlepszym pomocnikiem Serie A. Ponadto wraz z Lazio sięgnął kilka dni temu po Puchar Włoch.

Milinković-Savić rozegrał w Serie A 31 spotkań. Ponadto zanotował także po pięć występów w Lidze Europy i wspomnianym Pucharze Włoch. Na jego dorobek złożyło się siedem bramek i cztery asysty.

Jego kontrakt z obecnym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy