Mistrz Turkmenistanu z pierwszą porażką w swojej historii

Mistrz Turkmenistanu z pierwszą porażką w swojej historii fot. FK Arkadag
Piotr Trochimowicz
Źródło: Szachtar Donieck

Istniejący od kwietnia zeszłego roku FK Arkadag przegrał sparing z Szachtarem Donieck 1:4.

To pierwsza porażka w krótkiej historii klubu założonego z inicjatywy byłego prezydenta Turkmenistanu Gurbanguly'ego Berdimuhamedowa. Do tej pory zespół ten zanotował jedynie remis w towarzyskim meczu z występującym w drugiej lidze Macedonii Północnej - KF Besa Dobërdoll.

Ostatnio FK Arkadag zwyciężył w rozgrywkach ligowych w swoim kraju, zdobywając komplet punktów w 24 meczach. Strzelił przy tym aż 83 gole, tracąc zaledwie 17.

Spotkanie z mistrzem Ukrainy odbyło się na terenie Mardan Sports Complex w tureckiej Antalyi. Szachtar Donieck wyszedł na prowadzenie w 25. minucie po trafieniu Eguinaldo z rzutu karnego. FK Arkadag odpowiedział golem Güýçmyrata Annagulyýewa, jednak jeszcze przed przerwą Giorgi Gocholeiszwili wykorzystał kolejną jedenastkę na rzecz ukraińskiej drużyny.

W drugiej połowie ponownie do siatki trafił Eguinaldo, a w doliczonym czasie wynik na 4:1 ustalił Pedrinho, wracający do Szachtara z wypożyczenia do Atlético Mineiro.

W najbliższą sobotę 10 lutego FK Arkadag rozegra kolejny sparing z ukraińskim zespołem. Tym razem jego przeciwnikiem będzie SK Dnipro-1.

Natomiast Szachtar Donieck jeszcze dzisiaj o godzinie 15:30 będzie rywalizował z Lechią Gdańsk.