Mistrzostwa Świata 2022: Losowanie fazy grupowej [OFICJALNIE]

Mistrzostwa Świata 2022: Losowanie fazy grupowej [OFICJALNIE] fot. JOCA_PH / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

W późne piątkowe popołudnie w Dausze przyszedł czas na losowanie fazy grupowej tegorocznego mundialu.

22. edycja Mistrzostw Świata będzie rozgrywana wyjątkowo w porze zimowej w Katarze między 21 listopada a 18 grudnia 2022 roku. Wszystko przez przez bardzo wysokie temperatury w azjatyckim kraju na przełomie czerwca i lipca. W wyjątkowym terminie rozgrywania turnieju o miano najlepszej drużyny globu mają być one nieznacznie niższe, co ma sprzyjać lepszym widowiskom.

Zanim jednak do tego dojdzie, w Dausze odbyło się losowanie fazy grupowej tegorocznego mundialu z udziałem reprezentacji Polski, która dostała się na tę imprezę dzięki pokonaniu Szwecji (2:0) w finale europejskiego barażu.

„Biało-Czerwoni” zostali ulokowani razem z Argentyną, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską w grupie C.

Poza nami na Mistrzostwach Świata wystąpią obrońcy trofeum - Francuzi oraz niemal wszystkie najlepsze drużyny narodowe z rankingu FIFA.

W tym gronie zabrakło dość niespodziewanie zwycięzców EURO 2020 - Włochów, którzy uznali w play-offach sensacyjnie wyższość Macedonii Północnej (0:1).

Spośród pozostałych grup najlepiej zapowiada się rywalizacja pomiędzy Belgią, Kanadą, Marokiem i Chorwacją z uwagi na stosunkowo wyrównany poziom prezentowany przez poszczególne zespoły.

Mecz otwarcia mistrzostw, w którym Katar zmierzy się z Ekwadorem, zostanie rozegrany 21 listopada o godzinie 11:00 w Al-Khor na Al-Bayt Stadium. Finał odbędzie się z kolei 18 grudnia o godzinie 16:00 w Lusail na Lusail Iconic Stadium.

***

GRUPA A

Katar
Ekwador
Senegal
Holandia

GRUPA B

Anglia
Iran
Stany Zjednoczone
Walia/Szkocja/Ukraina

GRUPA C

Argentyna
Arabia Saudyjska
Meksyk
Polska

GRUPA D

Francja
Zjednoczone Emiraty Arabskie/Australia/Peru
Dania
Tunezja

GRUPA E

Hiszpania
Kostaryka/Nowa Zelandia
Niemcy
Japonia

GRUPA F

Belgia
Kanada
Maroko
Chorwacja

GRUPA G

Brazylia
Serbia
Szwajcaria
Kamerun

GRUPA H

Portugalia
Ghana
Urugwaj
Korea Południowa

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy