Mistrzostwa Świata: Czterech kibiców aresztowanych po meczu Meksyk - Polska

Mistrzostwa Świata: Czterech kibiców aresztowanych po meczu Meksyk - Polska fot. BuckarooBanzai [Twitter]
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: ADN 40

Czuwające nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów służby w Katarze aresztowały cztery osoby w związku z próbą spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu - poinformował kanał ADN 40.

Tegoroczny mundial w Katarze z pewnością należy do tych wyjątkowych. Wystarczy wspomnieć, że turniej po raz pierwszy w historii odbywa się okresie jesienno-zimowym. Nigdy wcześniej nie był on tez organizowany w kraju z Bliskiego Wschodu.

Owa „wyjątkowość” cechuje się także w innych aspektach. Dla wielu Europejczyków i ludzi z innych kontynentów, którzy wybrali się nad Zatokę Perską, to przede wszystkim zderzenie z zupełnie inną kulturą i panującymi obyczajami.

Poza obawami o traktowaniu osób z mniejszości seksualnych LGBTQ+ czy narzekaniami ze strony Żydów o utrudnianie dostępu do spotkań modlitewnych i spożywania koszernych potraw, dosłownie na kilkadziesiąt godzin przed mundialem Katar i FIFA zdecydowały o zakazie spożywania alkoholu na stadionach, jak i w innych obszarach, poza paroma wyjątkami.

Ze względu na to, iż liczna rzesza fanów z całego świata znajduje się w muzułmańskim państwie, niektórzy turyści mogli sobie nie zdawać sprawy z lekceważenia zakazu. Procentowe trunki są zabronione, a za ich spożywanie grożą poważne skutki.

Serwis ADN 40 podał do publicznej wiadomości, że czterech „śmiałków” z Ameryki Północnej zostało aresztowanych za „przemycenie” alkoholu. Co więcej, zidentyfikowani sprawcy to osoby niepełnoletnie, które zostały objęte opieką meksykańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ze względu na wiek i poczyniony występek, w ramach okoliczności łagodzących zatrzymani powinni spodziewać się szybkiego powrotu do ojczyzny po wyjaśnieniu sprawy.

Futbolowa impreza potrwa do 18 grudnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy