Mistrzostwa Świata: Koszmar rzutów karnych Ghany w meczach z Urugwajem trwa w najlepsze [WIDEO] fot. TVP Sport
Źródło: TVP Sport

André Ayew nie wykorzystał rzutu karnego w meczu Ghany z Urugwajem na mundialu w Katarze.

Do mało przyjemnej dla reprezentacji Urugwaju sytuacji doszło w 16. minucie piątkowego spotkania z Ghaną. Bramkarz Sergio Rochet poradził sobie ze strzałem z dystansu jednego z zawodników afrykańskiego zespołu, ale zahaczył biegnącego do dobitki Mohammeda Kudusa. Akcja była sprawdzana przez VAR i sędzia Daniel Siebert po obejrzeniu powtórki wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł André Ayew, wybrał lewy róg i został wyczuty przez Rocheta.

Niewykorzystany karny przez Ghańczyków przywołuje wspomnienia z meczu ćwierćfinałowego pomiędzy tymi drużynami z mundialu w 2010 roku. Przy wyniku 1:1 w końcówce dogrywki Luis Suárez zatrzymał wtedy piłkę lecącą do bramki rękami. Asamoah Gyan mógł dać Ghanie półfinał, ale nie trafił z jedenastu metrów. W późniejszym konkursie rzutów karnych również lepsi byli Urugwajczycy i awansowali do najlepszej czwórki.

Ghana nie wykorzystała dzisiaj świetnej okazji do wyjścia na prowadzenie i niedługo po tym sama straciła gola. Bramkę dla Urugwajczyków zdobył Giorgian de Arrascaeta, który po kilku minutach dołożył trafienie numer dwa. Przy wyniku 2:0 to ekipa z Ameryki Południowej awansuje do fazy pucharowej.