Mistrzostwa Świata: Luis Suárez załamany po odpadnięciu Urugwaju [WIDEO]

Mistrzostwa Świata: Luis Suárez załamany po odpadnięciu Urugwaju [WIDEO] fot. TV
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Luis Suárez zakończył już swój udział w Mistrzostwach Świata 2022. Urugwaj wygrał z Ghaną, ale mimo to Korea Południowa gra dalej. Dla napastnika to pożegnanie z rywalizacją na mundialach, w związku z czym emocji nie brakowało.

Przed startem zmagań w grupie H pewna awansu była jedynie Portugalia, a z pozostałej trójki w najlepszym położeniu znajdowała się Ghana.

90 minut później zmieniło się bardzo wiele. Przedstawiciel kontynentu afrykańskiego musiał uznać wyższość Urugwaju, który już po 32 minutach prowadził 2:0.

Wszystko mogło jednak wyglądać inaczej, gdyby udało się wykorzystać rzut karny w 21. minucie.

Diego Alonso liczył, że ten rezultat wystarczy do tego, aby grać dalej, dlatego zaczął go bronić. Z boiska ściągnięty został między innymi Luis Suárez.

Następne minuty przyniosły dla 35-letniego napastnika mnóstwo emocji. W drugim spotkaniu tej grupy prowadzenie objęła Korea Południowa i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wskoczyła na drugą pozycję kosztem Urugwaju.

Reakcja byłego zawodnika Liverpoolu czy FC Barcelony mówiła wszystko. Był bezsilny, a zarazem załamany, próbując ukryć łzy pod kamizelką dla rezerwowych.

W końcówce zawodów zespół „Le Celeste” przyśpieszył, ale tak naprawdę nie miał już kim straszyć. Korea Południowa pokonała Portugalię 2:1 i awansowała do 1/8 finału.

Po końcowym gwizdku wiele pretensji do arbitrów miał chociażby Fernando Muslera.

Wszystko mocno przeżył Suárez, dla którego był to ostatni mundial.

Zakończył on zmagania z siedmioma trafieniami. Wszystkie padły na poprzednich turniejach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy