Mistrzostwa Świata: Maroko zrobiło to. Piłkarze Walida Regraguiego w półfinale! [WIDEO] fot. TVP Sport

Reprezentacja Maroka wygrała z Portugalią 1:0 i awansowała do półfinału Mistrzostw Świata w Katarze.

Sobotni ćwierćfinał rozpoczął się od świetnej okazji João Félixa, którego główkę wybronił Yassine Bounou. Maroko szybko pokazało jednak Portugalczykom, że nie zamierza ograniczyć się do bronienia. Podopieczni Walida Regraguiego parokrotnie zbliżali się do bramki rywala, ale brakowało im precyzji.

Zmieniło się to w 42. minucie. Azzedine Ounahi podał wtedy na skrzydło do Yahii Attiyata Allaha, a ten dośrodkował w pole karne. Z pewną dozą szczęścia do siatki trafił Youssef En-Nesyri. Wychodzący do górnej piłki Diogo Costa mógł zachować się zdecydowanie lepiej.

Maroko objęło prowadzenie, ale nie cofnęło się na swoją połowę. Jeszcze przed przerwą dobrą okazję miał Attiyat Allah, a tuż po niej po rzucie wolnym Coście zagroził Hakim Ziyech.

W 51. minucie Fernando Santos zdecydował się wprowadzić na murawę Cristiano Ronaldo. 37-latek miał ożywić grę portugalskiego zespołu. Ten oczywiście dalej częściej przebywał przy piłce i zagrażał bramce Maroka, ale albo był nieskuteczny, albo znakomicie między słupkami spisywał się Bounou, który chociażby w 83. minucie świetnie obronił uderzenie Felixa, a później poradził sobie ze strzałem Ronaldo.

Kończący spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce Walida Cheddiry Marokańczycy nie stracili gola i wygrali starcie na Al Thumama Stadium. Tym samym przeszli do historii światowej piłki nożnej jako pierwszy afrykański zespół, który awansował do półfinału mundialu. W nim zagra z Anglią lub Francją.