Mistrzostwa Świata: Mathew Leckie z pięknym otwarciem wyniku w starciu z Danią [WIDEO]

Mistrzostwa Świata: Mathew Leckie z pięknym otwarciem wyniku w starciu z Danią [WIDEO] fot. TVP Sport
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Australia na zakończenie zmagań w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2022 mierzy się z Danią. Rezultat zawodów otworzył Mathew Leckie, a cała akcja mogła się podobać.

Spotkanie nie ma wyraźnego faworyta i to było czynnikiem motywacyjnym dla „Socceros”. Nim upłynęła godzina gry, zespół wyszedł na prowadzenie.

W tej sytuacji akcja rozpoczęła się jeszcze w polu karnym Australijczyków, ale po trzech przemyślanych podaniach Mathew Leckie znalazł się przed szansą zdobycia bramki.

Skrzydłowego goniło dwóch obrońców, dlatego jego położenie nie było najlepsze. Mimo to piłkarz poradził sobie z rywalami i sprytnym strzałem otworzył wynik zawodów. Już kilka sekund później 31-latek odbierał gratulacje od niemal całej drużyny.

Leckie w przeszłości grał chociażby w Herthcie, występując na niemieckich boiskach przez całą dekadę. Półtora roku temu wrócił do ojczyzny.

Przy tym rezultacie Australia jest w gronie uczestników fazy pucharowej mundialu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy