Monaco wygrało walkę o talent z Ajaksu

Monaco wygrało walkę o talent z Ajaksu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: L'Equipe | FF | HLN | De Telegraaf

Francesco Antonucci przenosi się do AS Monaco.

17-latek był w ostatnim czasie obiektem zainteresowania wielkich europejskich klubów. Sprowadzić go próbowały między innymi Chelsea, Borussia Dortmund, czy Sevilla, ale każda z tych ekip będzie musiała obejść się smakiem. Według informacji podawanych przez „L'Equipe” i „France Football”, zawodnik przeniesie się do Monaco. Pierwsza z gazet oraz belgijskie „HLN” podają nawet, że piłkarz zdążył już podpisać czteroletni kontrakt.

Wcześniej o transferze ofensywnego pomocnika informował również „De Telegraaf”. Młodzieżowy reprezentant Belgii przeniesie się do „Les Rouges et Blancs” za kwotę 2,5-3 milionów euro. Na razie nie dołączy jednak do pierwszej drużyny, a będzie nabierał doświadczenia w zespole rezerw lub na wypożyczeniu.

Sprzedaż Antonucciego jest niespodzianką, choć wpłynął na nią aspekt finansowy. Pomocnik miał otrzymać ofertę „nie do odrzucenia”, natomiast Ajax zarobił na swoim wielkim talencie, ponieważ wcześniej zapłacił za niego Anderlechtowi około pół miliona euro. 17-latek już w Belgii był uznawany za jeden z największych talentów i podobne miano zyskał w Holandii, gdzie grał w drużynie Ajaksu U-19.

Holendrzy nie powinni długo rozpamiętywać utraty utalentowanego gracza, ponieważ już teraz mają jego godnego następcę. Jest nim również 17-letni Australijczyk, Sebastian Pasquali, sprowadzony z Melbourne Victory.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Piątek: Hertha BSC zgłasza się z ofertą. Transfer definitywny! Piątek: Hertha BSC zgłasza się z ofertą. Transfer definitywny! Giroud zostanie w Chelsea?! Giroud zostanie w Chelsea?! Arsenal finalizuje wyczekiwany transfer. Jednak Pablo Mari! Arsenal finalizuje wyczekiwany transfer. Jednak Pablo Mari! Bruno Fernandes bardzo blisko Manchesteru United. Nowa oferta, wszyscy czekają na pełne porozumienie Bruno Fernandes bardzo blisko Manchesteru United. Nowa oferta, wszyscy czekają na pełne porozumienie Piszczek w przypadku odejścia z Borussii Dortmund może trafić do Górnika Zabrze Piszczek w przypadku odejścia z Borussii Dortmund może trafić do Górnika Zabrze OFICJALNIE: Politano w Napoli OFICJALNIE: Politano w Napoli OFICJALNIE: Carlitos w Panathinaikosie OFICJALNIE: Carlitos w Panathinaikosie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy