Monaco wygrało walkę o talent z Ajaksu

Monaco wygrało walkę o talent z Ajaksu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: L'Equipe | FF | HLN | De Telegraaf

Francesco Antonucci przenosi się do AS Monaco.

17-latek był w ostatnim czasie obiektem zainteresowania wielkich europejskich klubów. Sprowadzić go próbowały między innymi Chelsea, Borussia Dortmund, czy Sevilla, ale każda z tych ekip będzie musiała obejść się smakiem. Według informacji podawanych przez „L'Equipe” i „France Football”, zawodnik przeniesie się do Monaco. Pierwsza z gazet oraz belgijskie „HLN” podają nawet, że piłkarz zdążył już podpisać czteroletni kontrakt.

Wcześniej o transferze ofensywnego pomocnika informował również „De Telegraaf”. Młodzieżowy reprezentant Belgii przeniesie się do „Les Rouges et Blancs” za kwotę 2,5-3 milionów euro. Na razie nie dołączy jednak do pierwszej drużyny, a będzie nabierał doświadczenia w zespole rezerw lub na wypożyczeniu.

Sprzedaż Antonucciego jest niespodzianką, choć wpłynął na nią aspekt finansowy. Pomocnik miał otrzymać ofertę „nie do odrzucenia”, natomiast Ajax zarobił na swoim wielkim talencie, ponieważ wcześniej zapłacił za niego Anderlechtowi około pół miliona euro. 17-latek już w Belgii był uznawany za jeden z największych talentów i podobne miano zyskał w Holandii, gdzie grał w drużynie Ajaksu U-19.

Holendrzy nie powinni długo rozpamiętywać utraty utalentowanego gracza, ponieważ już teraz mają jego godnego następcę. Jest nim również 17-letni Australijczyk, Sebastian Pasquali, sprowadzony z Melbourne Victory.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy