Monchi szuka następcy Banegi. Kierunek: Francja!

Monchi szuka następcy Banegi. Kierunek: Francja!
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Sport

Monchi latem będzie starał się wypełnić lukę po odejściu Évera Banegi. Wiele wskazuje na to, że Argentyńczyka zastąpi któryś z piłkarzy występujących obecnie w Ligue 1.

Banega od momentu swojego powrotu na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán był gwiazdą Los Nervionenses. W obecnym sezonie środkowy pomocnik rozegrał w sumie dla klubu ze stolicy Andaluzji 23 mecze w Primera División, w których strzelił dwa gole i dołożył sześć asyst.

Już na początku tego roku ogłoszono jednak, że 31-latek od lipca zostanie piłkarzem saudyjskiego Asz-Szabab Rijad. To oznacza, że mimo kryzysu związanego z koronawirusem, Monchi musi działać jak najszybciej. Dyrektor sportowy Sevilli jest od dłuższego czasu oczarowany ligą francuską. Już w przeszłości wielokrotnie sprowadzał on stamtąd ciekawych piłkarzy takich jak choćby obecnego defensora Barcelony Clémenta Lengleta. Teraz to właśnie w Ligue 1 zamierza poszukać nowego piłkarza do środka pola.

Wymarzonym kandydatem 51-latka wydaje się Maxime Lopez. Wychowanek Marsylii, którym Sevilla już kiedyś się poważnie interesowała, nie kosztowałby też wielkich pieniędzy. Jego kontrakt z OM wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu, dlatego Francuzi byliby skłonni oddać go za około osiem milionów euro.

Drugim możliwym transferem klubu z Andaluzji wydaje się Baptiste Santamaria. Zawodnik Angers to piłkarz grający nieco bardziej fizyczny futbol niż Lopez. Choć jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa dopiero w 2022 roku, ze względu na swoją sytuację finansową, Angers raczej nie robiłoby problemów z ewentualnym transferem już najbliższego lata.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy