Morata ze zgodą na hitowy transfer do Serie A. Nawet 57 milionów euro na stole

Morata ze zgodą na hitowy transfer do Serie A. Nawet 57 milionów euro na stole fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cuatro | Sky Sport Italia

Stacje Cuatro i Sky Sport Italia podają, że Atlético Madryt wyraziło zgodę na odejście Álvaro Moraty do Juventusu.

W styczniu 2019 roku hiszpański napastnik zdecydował się na powrót do Madrytu, lecz tym razem nie dołączył on do Realu, ale Atlético. Operacja odbyła się na zasadzie wypożyczenia, które przeistoczyło się w transfer definitywny warty 56 milionów euro.

27-latek na Estadio Wanda Metropolitano nie zawsze miał zapewnione miejsce w podstawowym składzie, a obecnie ma mu najbardziej zależeć właśnie na regularnych występach. Z tego powodu poinformował on kierownictwo klubu o chęci odejścia.

Mając to na uwadze, gdy po hiszpańskiego napastnika z ofertą zgłosił się Juventus, strony szybko wypracowały wstępny konsensus. Według stacji Cuatro Hiszpan ma zostać wypożyczony, a jak podaje stacja Sky Sport Italia, w umowie znajdzie zapis umożliwiający turyńczykom wykup zawodnika.

„Los Rojiblancos” są otwarci na możliwość dobicia targu, w ramach którego mogliby zainkasować łącznie 57 milionów euro. 10 milionów madrytczycy otrzymaliby już teraz, 45 milionów za ewentualny wykup, a do kwoty tej w przyszłości mogłyby zostać doliczone dwumilionowe bonusy.

Następcą Álvaro Moraty w Atlético Madryt miałby zostać Luis Suárez z Barcelony, choć na liście życzeń hiszpańskiego klubu znajdują się także Edinson Cavani (obecnie bez klubu) i Luis Suárez (piłkarz Watfordu).

Gdyby 33-krotny reprezentant „La Furia Roja” rzeczywiście trafił na Allianz Stadium, gdzie w przeszłości spędził już dwa sezony, transfer Edina Džeko należałoby wykluczyć, a wtedy również i przenosiny Arkadiusza Milika.

Dorobek Moraty z kampanii 2019/2020 to 44 mecze, 16 trafień oraz cztery asysty. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy