Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO]

Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BIA24.pl

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził ośrodek treningowy Jagiellonii Białystok, który został wybudowany między innymi dzięki wsparciu rządu i przyznał, że państwo chce wspierać takie inwestycje, aby utalentowani zawodnicy nie uciekali do mocniejszych zagranicznych klubów.

Nowoczesny ośrodek treningowy w Białymstoku składający się między innymi z trzech boisk i pełnego zaplecza sanitarnego został oddany do użytkowania przed rokiem.

Koszt jego budowy wyniósł prawie 19 milionów złotych. Większość tej kwoty stanowi wkład własny Jagiellonii, która nie byłaby jednak w stanie w tak szybkim tempie stworzyć swojego centrum bez dofinansowania w wysokości 6,6 miliona złotych z resortu sportu i turystyki.

I ten fakt postanowił wykorzystać premier Mateusz Morawiecki, który w trakcie swojej wizyty na Podlasiu przyznał, że rząd zamierza w dalszym ciągu wspierać tego typu inicjatywy, aby utalentowani piłkarze... nie musieli marzyć o wyjeździe do Manchesteru, Barcelony czy Madrytu.

- Robimy takie projekty, przede wszystkim po to, aby ci młodzi piłkarze nie musieli myśleć o karierze w Manchesterze, Barcelonie czy w Madrycie. Żeby dla nich marzeniem było grać w Białymstoku albo w innych miastach Polski, tam, gdzie się urodzili, tam gdzie się wychowali, w tych miastach, które kochają - powiedział premier.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy