Moussa Dembélé wreszcie w Premier League?!

Moussa Dembélé wreszcie w Premier League?! fot. Moussa Dembele I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: France Football

Według „France Football” Moussa Dembélé to najnowszy cel transferowy Brendana Rodgersa, menedżera Leicester City.

„Lisy”, które aktualnie zajmują trzecią pozycję w tabeli Premier League, są na dobrej drodze do wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów. Jeśli się im to uda, z pewnością nie będą one musiały obawiać się o wzmocnienia.

Jak powszechnie wiadomo, udział w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich nie tylko generuje ogromne zyski, ale i otwiera zamki do z pozoru trudnych operacji transferowych. Jedną z takowych z pewnością byłby angaż Moussy Dembélé.

23-latek od dłuższego czasu przyciąga uwagę Chelsea oraz Manchesteru United, jednak stanowisko Olympique’u Lyon pozostaje niezmienne. Francuzi odrzucili za środkowego napastnika dwie oferty: jedna opiewała na 40 milionów euro, zaś druga wraz z bonusami mogła im przynieść ponad pięćdziesięciomilionowy zysk.

Nie można jednak zapominać o dwóch atutach, którymi dysponuje Leicester City. Pierwszy to fakt, że „Les Gones” nie zakwalifikowali się do europejskich pucharach i z pewnością będą zmuszeni przeanalizować każdą propozycję za swoich graczy. Drugim jest obecność na ławce trenerskiej mistrza Anglii z 2016 roku Brendana Rodgersa.

Irlandczyk pracował już z Dembélé w Celticu, a teraz chciałby odnowić starą znajomość. Jak informuje „France Football”, 47-latek widzi w byłym młodzieżowym reprezentancie „Trójkolorowych” idealnego konkurenta do gry w ataku dla Jaimie’ego Vardy’ego, a w przyszłości także jego następcę. Musimy bowiem pamiętać, że choć Anglik nadal zachwyca formą strzelecką, w styczniu skończy już 34 lata.

Dziennikarze podają, że jak na razie atakujący OL nie traktuje propozycji „Lisów” priorytetowo, licząc na oferty ze zdecydowanie większych klubów, lecz potencjalny awans do Ligi Mistrzów, może zmienić jego nastawienie do całej sprawy.

Jeśli Anglikom udałoby się pozyskać zawodnika „Les Gones”, mógłby być to dla nich drugi transfer przed następną kampanią. Klub jest bowiem na dobrej drodze do zakontraktowania Adama Lallany.

23-latek w obecnym sezonie, gdy jego zespół ma przed sobą jedynie mecze w Lidze Mistrzów, zgromadził on 42 mecze. Przez ten czas Francuz strzelił 22 gole i zanotował siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy