Munir walczy o zmianę reprezentacji. Chce grać dla Maroka

Munir walczy o zmianę reprezentacji. Chce grać dla Maroka fot. Juanlu Fajardo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AP

Jak poinformowała agencja AP, FIFA odrzuciła wniosek marokańskiej federacji piłkarskiej o zezwolenie Munirowi El Haddadiemu na grę w jej barwach.

Były piłkarz Barcelony, a obecnie zawodnik Sevilli, urodził się w Hiszpanii. Jego ojciec pochodzi jednak z Maroka. Swego czasu Munir występował w reprezentacjach tego pierwszego kraju do lat 19 oraz 21. We wrześniu 2014 roku zadebiutował również w dorosłej kadrze „La Furia Roja” w starciu eliminacji Mistrzostw Europy z Macedonią (5:1). Na tym jego przygoda z nią się zakończyła.

Munir już od pewnego czasu chce grać dla Maroka. O pozwolenie na to starał się już przed Mistrzostwami Świata w 2018 roku. Na próżno.

Ostatnio przepisy dotyczące zmiany reprezentacji zostały znowelizowane na korzyść piłkarzy. Wydawało się, że teraz nic nie stanie już na przeszkodzie występom Munira dla Maroka. FIFA nie wyraziła jednak na to zgody.

Munir spełnia większość kryteriów (m.in. nie rozegrał w dorosłym zespole więcej niż trzech meczów, nie brał udziału w wielkim turnieju, a od jego występu w reprezentacji minęły trzy lata) oprócz jednego i wcale nie dotyczy on tego, że napastnik zagrał w pierwszej reprezentacji Hiszpanii. Problemem są występy w jej kadrze U-21 po ukończeniu przez niego 21. roku życia. Chodzi o spotkania z października i listopada 2016 roku.

25-letni piłkarz i marokańska federacja mają możliwość odwołania się od decyzji FIFA do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu. Wszystko wskazuje na to, że to zrobią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy