MVP sezonu odejdzie z Rakowa Częstochowa?! Marek Papszun mu nie ufa

2024-06-09 20:19:39; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
MVP sezonu odejdzie z Rakowa Częstochowa?! Marek Papszun mu nie ufa Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info | Raków Częstochowa | Meczyki.pl [YouTube]

Najlepszym graczem Rakowa Częstochowa zdaniem kibiców został Gustav Berggren. Niewykluczone jednak, że powrót Marka Papszuna doprowadzi do rozstania ze Szwedem.

Defensywny pomocnik ze Skandynawii odgrywał istotną rolę w zespole Dawida Szwargi. Zagrał łącznie w 43 spotkaniach, meldując się na murawie przeważnie w podstawowym składzie. Występy okrasił dwoma golami i asystą.

Dorobek byłby z pewnością nieco bardziej okazały, gdyby nie kontuzja urazu skokowego, która zabrała mu ostatnie tygodnie sezonu.

Poczynania Berggrena zostały docenione przez kibiców, którzy swoimi głosami wybrali go na MVP minionej kampanii. 

26-latek to jeden z nielicznych zawodników, który zyskał na odejściu Marka Papszuna. Pod jego wodzą był jedynie zmiennikiem. W mistrzowskich rozgrywkach spędził na boisku zaledwie 760 minut, biorąc pod uwagę mecze ligowe i pucharowe.

Wedle niedawnych doniesień Łukasza Olkowicza z „Przeglądu Sportowego Onet” Szwed nie był zatem zachwycony ponownym zatrudnieniem 49-letniego szkoleniowca. 

- Może tak być, że ten transfer będzie trochę z konieczności i Berggren powie, że nie, że nie chce być przy tym trenerze w Rakowie - zapewniał w dziennikarz na kanale Meczyki.pl, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Kontrakt Berggrena wygasa pod koniec czerwca 2025 roku. Zainteresowanie jego sprowadzeniem wykazują kluby z Major League Soccer, w tym New York Red Bulls.