Mychajło Mudryk chce transferu. Porozumienie między klubami coraz bliżej

Mychajło Mudryk chce transferu. Porozumienie między klubami coraz bliżej fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Ben Jacobs [Twitter]

Mychajło Mudryk dąży do odejścia z Szachtaru Donieck. Jego klub negocjuje warunki sprzedaży atakującego do Arsenalu - przekazał Ben Jacobs.

Nominalny lewoskrzydłowy zaprezentował się znakomicie w Lidze Mistrzów. W starciach z Realem Madryt gola nie strzelił, ale i tak był wyróżniającą się postacią swojej drużyny.

Potencjał w nim dostrzegło kilka ekip, spośród których na pierwszy plan wysuwa się Arsenal.

„Kanonierzy” złożyli formalną ofertę w wysokości 65 milionów euro. Propozycja zawierająca 25 milionów euro bonusów została odrzucona.

Przedstawiciel Premier League na tym nie poprzestał i ponowił starania o gwiazdę ukraińskiej ekstraklasy.

Jak informuje Ben Jacobs, najnowsza oferta nie przekracza 70 milionów euro, ale mimo to są duże szanse, że po małych negocjacjach zostanie ona przyjęta. Dziennikarz podkreśla, że kluczowa jest tutaj kwota podstawy. „Górnicy” oczekują gwarantowanych 55 milionów euro.

Sam Mychajło Mudryk nie ukrywa, że chce zmienić pracodawcę możliwie jak najszybciej. Piątego stycznia skończy on 22 lata i w jego ocenie jest to odpowiedni wiek na przeprowadzkę do lepszego klubu.

Podopieczni Mikela Artety udowadniają, że w ich poczynaniach sprzed mundialu nie było żadnego przypadku. Londyńczycy wciąż otwierają ligową tabelę.

Ośmiokrotny reprezentant Ukrainy w tym sezonie rozegrał 18 spotkań. Swoją obecność zaznaczył dziesięcioma golami oraz ośmioma asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy