Mychajło Mudryk zmieni klub zimą?! Szachtar Donieck chce zarobić na nim fortunę

Mychajło Mudryk zmieni klub zimą?! Szachtar Donieck chce zarobić na nim fortunę fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Nicolò Schira

Mychajło Mudryk to lider Szachtara Donieck, który od początku tego sezonu spisuje się bardzo dobrze. Ukraińcy postanowili go zatem wycenić, o czym informuje Nicolò Schira.

Szachtar Donieck rozpoczął obecny sezon Ligi Mistrzów bardzo pozytywnie, bo już w pierwszym spotkaniu przekonująco pokonał na wyjeździe RB Lipsk w stosunku 4-1, by kilka dni później zremisować w Warszawie z Celtikiem (1-1).

Dobry początek napawa optymizmem na przyszłość, a na drodze Ukraińców stanie jeszcze Real Madryt.

Pozytywne minione tygodnie to oczywiście w dużej mierze zasługa kolektywu, ale też poszczególnych zawodników. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje na pewno Mychajło Mudryk.

Skrzydłowy od początku sezonu wystąpił już w pięciu spotkaniach, a jego dorobek to dwie bramki oraz trzy asysty.

Na kanwie świetnych tygodni mówi się o nim w kontekście zimowego transferu. Jeszcze latem był on blisko przenosin do Bayeru Leverkusen. Ostatecznie jednak niewiele z tego wynikło, ale w styczniu ma być inaczej.

Zainteresowanie tym utalentowanym 21-latkiem przejawiają przedstawiciele Premier League na czele z zamożnym Newcastle United.

Szachtar Donieck jest świadom poruszenia, jakie generuje Mudryk, dlatego postanowiono go wycenić. Jeśli ktoś chce go sprowadzić, to musi wydać blisko 60 milionów euro - twierdzi Nicolò Schira.

Pięciokrotny reprezentant Ukrainy ma ważny kontrakt z obecnym zespołem do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy