„Na zachodzie nikt nie wie, kim jest Papszun”. Marek Jóźwiak podważa sukces trenera Rakowa Częstochowa

„Na zachodzie nikt nie wie, kim jest Papszun”. Marek Jóźwiak podważa sukces trenera Rakowa Częstochowa fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Canal+ Sport

Marek Papszun zdobył z Rakowem Częstochowa praktycznie wszystko na krajowym podwórku i powiedział pas. Na razie nie wiadomo, gdzie trafi, a na jego temat wypowiedział się w Canal+ Sport Marek Jóźwiak.

Raków Częstochowa zdobył mistrzostwo Polski już jakiś czas temu. Prowadzony przez niego zespół był w tym sezonie bezkonkurencyjny i zakończył rozgrywki z przewagą dziewięciu punktów nad Legią Warszawa.

Teraz przed zespołem spod Jasnej Góry walka o awans do Ligi Mistrzów, ale do tego przystąpią z innym sztabem szkoleniowym. Marek Papszun zrezygnował, a schedę po nim przejmie jego asystent Dawid Szwarga.

Na razie nie wiadomo, jaka przyszłość czeka 48-latka. Do tej pory media łączyły go z takimi zespołami jak Dynamo Kijów, Maccabi Hajfa czy Olympiakos.

Niektórzy jednak widzieliby go w jednym z zachodnich klubów. Takiego scenariusza nie przewiduje Marek Jóźwiak, który wypowiedział się na ten temat w Canal+ Sport.

- Prawdę mówiąc, to nie wiem, czy na zachodzie ktokolwiek wie, kim jest Marek Papszun - zaczął.

- W Polsce wiemy, ale za granicą? Jakbyśmy zapytali we Francji, to 80 procent klubów nawet nie wiedziałoby, o kim jest mowa - dodał.

Marek Papszun prowadził Raków Częstochowa od 2016 roku. Wspólnie z tym zespołem zdobył nie tylko mistrzostwo Polski, ale i dwa Puchary Polski oraz dwa Superpuchary Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy