2024-06-17 15:54:00; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Najładniejszy dotychczas gol na EURO 2024?! Rumunia w pięknym stylu wyszła na prowadzenie [WIDEO] Fot. TVP Sport
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: TVP Sport

W 29. minucie Nicolae Stanciu po perfekcyjnym uderzeniu zza pola karnego dał Rumunii prowadzenie w meczu z Ukrainą (1:0).

Zanim przyjdzie nam obejrzeć poniedziałkowe starcia Belgii ze Słowacją (18:00), a także Austrii z Francją (21:00), na inaugurację dnia zaplanowano mecz Rumunii z Ukrainą.

Choć we wspomnianym spotkaniu przez prawie pół godziny na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, tak na intensywność i liczbę sytuacji z obu stron narzekać nie mogliśmy. Nastawione ofensywnie reprezentacje kilkukrotnie próbowały zaskoczyć rywali, przez większość czasu jednak nieskutecznie.

W 29. minucie sprawy w swoje ręce postanowił wziąć 31-letni Nicolae Stanciu, który strzałem zza pola karnego otworzył wynik spotkania, nie dając Łuninowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Rumunia napędzona golem z minuty na minutę stwarzała sobie coraz lepsze okazje i świetnie neutralizowała ataki Ukraińców. Po pierwszej połowie prowadzi 1:0.