Marcelo Moreno krytykuje organizatorów Copa América za zamieszanie z koronawirusem. „Życie piłkarza jest bezwartościowe?“

Marcelo Moreno krytykuje organizatorów Copa América za zamieszanie z koronawirusem. „Życie piłkarza jest bezwartościowe?“ fot. CONMEBOL
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Globo Esporte | Instagram

Boliwijski napastnik Marcelo Moreno skrytykował we wtorek CONMEBOL, organ organizacyjny Copa América, z powodu przypadków Covid-19 potwierdzonych u osób związanych z turniejem rozgrywanym od niedzieli w Brazylii.

Na łamach mediów społecznościowych zawodnik wykorzystał post serwisu „Globo Esporte“, aby zamieścić swój komentarz. Wpis ukazywał skan raportu, który wskazuje, że według Ministerstwa Zdrowia 52 uczestników turnieju jest zarażonych koronawirusem - 33 z nich to piłkarze, pozostałe 19 osób to członkowie delegacji i usługodawcy zatrudnieni na to wydarzenie.

Jednym z tych zarażonych może być sam Marcelo Moreno. Opuścił on mecz Boliwii z Paragwajem, który odbył się w poniedziałek. Boliwijska federacja przyznała, że trzech piłkarzy i członek sztabu technicznego przeszli testy na obecność choroby, ale nie ujawniła ich nazwisk. Lokalna prasa twierdzi, że Moreno jest jednym z zarażonych.

„Dzięki wam, chłopaki z CONMEBOL, za to. To całkowicie wasza wina. Jeśli ktoś umrze, co zamierzacie zrobić? Liczy się tylko kasa, życie zawodnika jest nic nie warte?" - napisał atakujący.

Dodajmy, że były drużyny jeszcze bardziej dotknięte koronawirusem niż Boliwia. Na przykład Wenezuela miała 13 potwierdzonych przypadków w swojej delegaturze. Przypadki Covid-19 odnotowano również w reprezentacjach Peru i Kolumbii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy