Wtedy Jagiellonia Białystok sprzeda Oskara Pietuszewskiego. „Kilkanaście milionów euro”
2025-12-19 16:54:17; Aktualizacja: 1 godzina temu
Jagiellonia Białystok chciałaby, aby Oskar Pietuszewski pozostał w jej szeregach do końca sezonu, ale może zgodzić się na sprzedaż 17-latka już zimą, jeżeli zajdą odpowiednie okoliczności, o których donosi TVP Sport.
Oskar Pietuszewski uchodzi za najbardziej utalentowanego polskiego piłkarza młodego pokolenia. Pomimo zaledwie 17 lat na karku jest on ważnym elementem w układance Adriana Siemieńca w Jagiellonii Białystok - w tej kampanii uzbierał już blisko dwa tysiące minut w 31 spotkaniach, a na swoim koncie zapisał trzy bramki i dwie asysty. Skrzydłowy wyrósł też na jednego z liderów młodzieżowej reprezentacji Polski.
Dyspozycja Pietuszewskiego przyciąga zainteresowanie wielu klubów, w tym naprawdę dużych marek - na swoich listach mają go mieć, chociażby FC Barcelona, Bayern Monachium czy FC Porto.
Według informacji TVP Sport, „Duma Podlasia” chciałaby, aby 17-latek pozostał w jej szeregach na wiosnę, ale może być skłonna sprzedać go już zimą, jeśli zajdą odpowiednie okoliczności - kierunek transferu i jego kwota musiałyby zadowolić zarówno klub, jak i Pietuszewskiego.Popularne
O to może być trudno, bo „Jaga” za swój diament ma oczekiwać aż kilkanaście milionów euro, a taką kwotę za 17-latka raczej mogliby wyłożyć jedynie giganci, w których z kolei trudno byłoby skrzydłowemu o regularne występy.
W takich okolicznościach dużo bardziej prawdopodobna wydaje się sprzedaż Pietuszewskiego dopiero latem.










![On nie trafi do Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/110532/170x113/slawomir-peszko.jpg)

![On zostaje w Widzewie Łódź [POTWIERDZONE]](img/photos/89604/170x113/widzew-lodz.jpg)
![Były piłkarz Lecha Poznań przeżył groźny wypadek [WIDEO]](img/photos/81565/170x113/wasyl-krawec.jpg)


















