Napoli pokonało gigantów w wyścigu o serbską perełkę. Testy medyczne i podpis

Napoli pokonało gigantów w wyścigu o serbską perełkę. Testy medyczne i podpis fot. I.S.P.F [YouTube]
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Matija Popović przygotowuje się na wielką przygodę w Serie A. Najprawdopodobniej jest już po testach medycznych w Napoli, aby za chwilę złożyć podpis na długoterminowej umowie i od razu udać się na wypożyczenie – opisał sytuację Gianluca Di Marzio.

W kończącej się powieści o transferze 18-latka do jednego z większych klubów na Starym Kontynencie nie brakowało zwrotów akcji. Wraz z końcem poprzedniego roku wygasł jego kontrakt z belgradzkim Partizanem, którego nie miał zamiaru przedłużyć po świetnej kampanii w krajowej lidze juniorskiej.

Napastnik zadeklarował gotowość do rzucenia się na głęboką wodę. Wydawało się, że lada moment wyląduje w Milanie.

Włoskie media pisały nawet o werbalnym porozumieniu między stronami, lecz tuż przed zakrętem do linii mety przedstawiciele zawodnika zmienili oczekiwania co do prowizji za parafowanie kontraktu. Ostatecznie „Rossoneri” nie przystali na to, a transakcja upadła.

Posiadaczem karty zawodniczej talentu z rocznika 2006 finalnie zostanie Napoli. Jak relacjonował w sobotę Gianluca Di Marzio, Popović był już w trakcie przechodzenia testów medycznych.

Najprawdopodobniej ukończył je z wynikiem pozytywnym, więc pozostaje czekać na oficjalny komunikat z południowej Italii w sprawie ogłoszenia nowego nabytku.

Współpraca między stronami ma obowiązywać do końca czerwca 2029 roku, a na jej początku uda się na wypożyczenie do Frosinone na resztę kampanii.

Poza Milanem usługami gracza środka ataku interesował się także Bayern Monachium, który nigdy jednak nie angażował się w zaawansowaną fazę negocjacji.

Jesienią w ojczyźnianej Kadetska liga (zespoły U-17) piłkarz odnajdujący się także w roli ofensywnego pomocnika zanotował aż 21 trafień plus pięć asyst w 25 występach.

Nie dane mu było zadebiutować w pierwszej drużynie Partizana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy