Napoli poluje na nadzieję serbskiej piłki

Napoli poluje na nadzieję serbskiej piłki fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Corriere dello Sport

Napoli wyraża gotowość do przejścia w stan transferowej ofensywy na widok Ivana Ilicia z Hellasu Verona - donosi „Corriere dello Sport”.

Lider Serie A, gromadzący aż osiem punktów przewagi nad drugim Milanem, nie zamierza spoczywać na laurach i jeszcze tej zimy postara się o wzmocnienie kadry Luciano Spalletiego. Wykorzystując dobre relacje biznesowe z Hellasem Verona, neapolitańczycy chcieliby wykrzesać ogromny potencjał z pomocnika reprezentacji Serbii.

Wielkim zwolennikiem takiego zakupu jest dyrektor sportowy „Azzurrich”, Cristiano Giuntoli. Jego głowę zajmuje obecnie rozwój przyszłościowego projektu na południu Italii, w skład którego miałby wchodzić wychowanek Manchesteru City.

Napoli widzi w Iliciu ogromne możliwości na miarę europejskiego formatu. Przodującymi cechami u zawodnika są umiejętności techniczne i warunki fizyczne. Mierzy on 185 centymetrów wzrostu i dzięki swojej posturze potrafi poczynić ogromną różnicę w środku pola. Na dodatek posługuje się na boisku lepszą lewą nogą.

Ekipa ze Stadio Diego Armando Maradona musi jednak zdawać sobie sprawę, że na 21-latka trzeba się trochę wykosztować. Podobno werończycy otworzą się na dalsze negocjacje w kwestii transferu, jeśli na stole pojawi się 25-30 milionów euro.

Ruch względem Ilicia jest rozpatrywany na dłuższą metę. Po zakończeniu sezonu nieznane będą losy rzadko grającego Diego Demme, znajdującego się na wysokim poziomie Piotra Zielińskiego czy wypożyczonego z Tottenhamu Tanguya Ndombélé. W miejsce każdego z nich przymierza się bohatera spekulacji.

Ilić ma ważną umowę z obecnym pracodawcą jeszcze przez trzy i pół roku, natomiast pokusa występów na wyższym poziomie i walki o trofea może skłonić go do złożenia prośby o transfer.

Podczas trwającego jeszcze mundialu w katarze środkowy pomocnik pokazał się tylko w jednym meczu - na 33 minuty z Brazylią. Serbia odpadła z rywalizacji już w fazie grupowej.

W przeszłości oba kluby dogadały się co do transakcji karty zawodniczej Amira Rrahmaniego i Giovanniego Simeone. Obaj zawodnicy kosztowali Napoli po 14 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy