Nasser Al-Khelaifi dosadnie o zwolennikach Superligi. „Nie przywiązuję zbyt dużej wagi do bajkopisarzy i przegranych”

Nasser Al-Khelaifi dosadnie o zwolennikach Superligi. „Nie przywiązuję zbyt dużej wagi do bajkopisarzy i przegranych” fot. Paris Saint-Germain FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ECA

Prezes Paris Saint-Germain i zarazem szef Europejskiego Stowarzyszenia Klubów wypowiedział kilka gorzkich słów w kierunku Realu Madryt, Barcelony oraz Juventusu, które dalej mają nadzieję na utworzenie Superligi.

Katarczyk zyskał niewątpliwie najwięcej na zamieszaniu związanym z podjęciem próby powołania do życia nowych rozgrywek przez dwanaście europejskich potęg piłkarskich i po rezygnacji prezydenta Juventusu - Andrei Agnellego z funkcji przewodniczącego Europejskiego Stowarzyszenia Klubów zajął jego miejsce.

A teraz na otwarciu Walnego Zgromadzenia nie omieszkał po raz kolejny wbić szpilki w kierunku klubów ubiegających się w dalszym ciągu o stworzenie Superligi.

- Nie będę marnował czasu na przeszłość i rozmowy o Superlidze, ponieważ nie przywiązuje zbyt dużej wagi do bajkopisarzy i przegranych - przyznał Nasser Al-Khelaifi.

- Razem broniliśmy interesów europejskiego futbolu dla wszystkich klubów, lig, a przede wszystkim dla kibiców. I podczas gdy trzy zbuntowane kluby marnują energię, przekręcają narracje i krzyczą w przestworza, to cała reszta idzie naprzód i koncentruje swoje wysiłki na budowaniu lepszej przyszłości europejskiego futbolu - dodał prezes PSG, który w ten sposób wyraźnie nawiązał do ostatnich ruchów wykonywanych przez Real Madryt, Barcelonę oraz Juventus.

***

Superliga: Real Madryt, FC Barcelona i Juventus chcą zmienić formułę rozgrywek. Większa inkluzywność!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy