Nasser Al-Khelaïfi nowym przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Klubów [OFICJALNIE]

Nasser Al-Khelaïfi nowym przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Klubów [OFICJALNIE] fot. Paris Saint-Germain
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: European Club Association

Prezydent Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaïfi, to nowy przewodniczący ECA. Zastąpił on na tym stanowisku sternika Juventusu, Andreę Agnellego.

Ostatnie dni upłynęły w światowym futbolu pod znakiem starań dwunastu europejskich klubów w celu utworzeniu elitarnej Superligi. Choć plany były mocarstwowe, to na razie nic z tego nie wynikło.

Próby wcielenia w życie nowego projektu spowodowały jednak niemałe trzęsienie ziemi, jeśli chodzi o władze piłkarskie na Starym Kontynencie. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o roszadach w strukturach ECA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Cele organizacji to między innymi reprezentowani interesów poszczególnych klubów w rozmowach z UEFA.

Jeszcze w zeszłym tygodniu funkcję przewodniczącego wspomnianego podmiotu pełnił prezydent Juventusu, Andrea Agnelli. Zrezygnował on jednak z tego stanowiska na rzecz Superligi.

Na jego następcę nie trzeba było czekać zbyt długo. Ogłoszono go już w środowy wieczór i został nim prezydent Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaïfi.

Katarski biznesmen, który zarządza też beIN Media Group oraz Qatar Sports Investments, jest związany z mistrzem Francji od 2011 roku. Pod jego wodzą klub seryjnie sięgał po trofea na krajowym podwórku. W zeszłym sezonie zagrał też zresztą w finale Ligi Mistrzów.

Al-Khelaïfi to także członek komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata w Katarze, które odbędą się w 2022 roku.

Warto przypomnieć, że Paris Saint-Germain to jeden z nielicznych klubów z europejskiego topu, który od samego początku nie chciał brać udziału w misji utworzenia Superligi. Na podobny ruch zdecydowały się też między innymi Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy