Nasser Al-Khelaïfi nowym przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Klubów [OFICJALNIE]

Nasser Al-Khelaïfi nowym przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Klubów [OFICJALNIE] fot. Paris Saint-Germain
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: European Club Association

Prezydent Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaïfi, to nowy przewodniczący ECA. Zastąpił on na tym stanowisku sternika Juventusu, Andreę Agnellego.

Ostatnie dni upłynęły w światowym futbolu pod znakiem starań dwunastu europejskich klubów w celu utworzeniu elitarnej Superligi. Choć plany były mocarstwowe, to na razie nic z tego nie wynikło.

Próby wcielenia w życie nowego projektu spowodowały jednak niemałe trzęsienie ziemi, jeśli chodzi o władze piłkarskie na Starym Kontynencie. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o roszadach w strukturach ECA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Cele organizacji to między innymi reprezentowani interesów poszczególnych klubów w rozmowach z UEFA.

Jeszcze w zeszłym tygodniu funkcję przewodniczącego wspomnianego podmiotu pełnił prezydent Juventusu, Andrea Agnelli. Zrezygnował on jednak z tego stanowiska na rzecz Superligi.

Na jego następcę nie trzeba było czekać zbyt długo. Ogłoszono go już w środowy wieczór i został nim prezydent Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaïfi.

Katarski biznesmen, który zarządza też beIN Media Group oraz Qatar Sports Investments, jest związany z mistrzem Francji od 2011 roku. Pod jego wodzą klub seryjnie sięgał po trofea na krajowym podwórku. W zeszłym sezonie zagrał też zresztą w finale Ligi Mistrzów.

Al-Khelaïfi to także członek komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata w Katarze, które odbędą się w 2022 roku.

Warto przypomnieć, że Paris Saint-Germain to jeden z nielicznych klubów z europejskiego topu, który od samego początku nie chciał brać udziału w misji utworzenia Superligi. Na podobny ruch zdecydowały się też między innymi Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy