Negocjują transfer napastnika Wieczystej Kraków
2025-12-23 17:42:09; Aktualizacja: 34 minuty temu
Wszystko wskazuje na to, że występujący w Wieczystej Kraków Chuma może odejść z klubu z województwa małopolskiego. Starania mające na celu jego pozyskanie czyni Xerez - podaje Angel Garcia.
Chuma zawitał do Wieczystej Kraków w poprzednim roku po zakończeniu przygody w Méridzie. Podczas premierowego sezonu spędzonego w Polsce Hiszpan strzelił w sumie osiem goli i zanotował dwie asysty. Jedno z trafień zanotował w zwycięskim półfinale baraży o awans do I ligi z KKS-em 1925 Kalisz.
Już na zapleczu Ekstraklasy pojawił się na murawie tylko cztery razy. Napastnik najczęściej pozostawał poza kadrą.
Ze świeżych doniesień od Angela Garcii wynika, że strony mogą się rozstać. Według niego trwają negocjacje dotyczące potencjalnej przeprowadzki 28-latka do Xerex. Na razie nie są znane potencjalne warunki. Popularne
W przypadku dopięcia tematu piłkarz trenujący w przeszłości w Sevilli wróciłby do wyżej wymienionego klubu po ponad czteroletniej przerwie. Występował w nim w sezonie 2020/2021.
Aktualnie Xerex rywalizuje w czwartej lidze hiszpańskiej. Z dorobkiem 27 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli swojej grupy. Docelowo na koniec sezonu da to grę w barażach o awans. Na pierwszej lokacie plasuje się Águilas.
Wieczysta jako beniaminek I ligi jest sklasyfikowana na szóstym miejscu w tabeli. W listopadzie jej trenerem został Kazimierz Moskal. Niedawno opuścili ją już Paweł Łysiak oraz Dani Sandoval.


















![Piotr Tworek wrócił na ławkę trenerską [OFICJALNIE]](img/photos/85824/90x60/piotr-tworek.jpg)


![Korona Kielce sprawiła kibicom prezent na Święta. Głośny powrót do Ekstraklasy stał się faktem [OFICJALNIE]](img/photos/113881/90x60/mariusz-stepinski.jpg)




![Korona Kielce sprawiła kibicom prezent na Święta. Głośny powrót do Ekstraklasy stał się faktem [OFICJALNIE]](img/photos/113881/170x113/mariusz-stepinski.jpg)





