Newcastle United finalizuje dwa duże transfery. 33,5 miliona funtów na stole, czas na testy medyczne

Newcastle United finalizuje dwa duże transfery. 33,5 miliona funtów na stole, czas na testy medyczne
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Guardian | Sky Sports

Wkrótce do Newcastle United dołączy dwóch nowych piłkarzy. Jak podaje „The Guardian”, będą to Callum Wilson i Jamal Lewis, na zakup których łącznie wydane zostanie 33,5 miliona funtów.

„Sroki” cały czas starają się nawiązać do swoich wyczynów z początku XXI wieku. Wówczas zespół znajdował się w czołówce tabeli Premier League, zajmując w latach 2002-2004 kolejno czwarte, trzecie i piąte miejsce.

Krokiem w tym kierunku miało być przejęcie klubu przez piekielnie bogatych właścicieli, co jak dotąd nie miało miejsca. Mimo wszystko obecny mocodawca Newcastle United nie porzucił ambitnych planów i chce zapewnić drużynie spore wzmocnienia.

Takowymi już wkrótce będą Callum Wilson oraz Jamal Lewis.

Według „The Guardian” za środkowego napastnika Bournemouth przedstawiciel Premier League zapłaci 20 milionów funtów, a informacje te potwierdza stacja Sky Sports. Obecnie ustalane są warunki współpracy z 28-letnim Anglikiem, który ma na swoim koncie cztery występy w reprezentacji narodowej.

Jednocześnie ofertę za lewego obrońcę zaakceptował także inny spadkowicz angielskiej ekstraklasy, a więc Norwich City. W tym przypadku w grę wchodzi 13,5 miliona funtów - właśnie tyle ma kosztować dwunastokrotny reprezentant Irlandii Północnej.

Teraz przed oboma graczami testy medyczne i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, „Sroki” przeprowadzą dwa transfery za, co nietrudno policzyć, 33,5 miliona funtów (37,5 miliona euro). Sumarycznie będzie to dla nich druga największa operacja w historii, ale już sam zakup atakującego „Wisienek” usytuuje autora 41 trafień w Premier League na czwartym miejscu w rankingu najdroższych graczy sprowadzonych na St James’ Park.

„The Guardian” dodaje, że najprawdopodobniej nie będzie to koniec wzmocnień trzynastej siły najwyżej klasy rozgrywkowej w Anglii, gdyż w kolejce czekają już Ryan Fraser (obecnie bez klubu) i Rob Holding (związany z Arsenalem).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy