Newcastle United kupuje za przynajmniej 40 milionów funtów. Jest porozumienie między klubami

Newcastle United kupuje za przynajmniej 40 milionów funtów. Jest porozumienie między klubami fot. chrisdorney / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Keith Downie [Twitter] I Paul Joyce [Twitter]

Przeprowadzka Anthony'ego Gordona z Evertonu do Newcastle United jest na ostatniej prostej - informuje Keith Downie ze Sky Sports.

Zdaniem Keitha Downie'ego Newcastle United osiągnęło porozumienie w sprawie transferu Anthony'ego Gordona na poziomie 45 milionów funtów. W tej kwocie prawdopodobnie znajdują się już bonusy. Paul Joyce wspomina o 40 milionach. Piłkarz w ciągu najbliższych 24 godzin ma zjawić się na testach medycznych.

Sky Sports już wcześniej podawało, że sam 21-latek osiągnął konsensus z Newcastle odnośnie do warunków indywidualnych i zaczął wymuszać na obecnym pracodawcy transfer na St James’ Park.

40 czy 45 milionów funtów to kwoty niższe od tej, jaką media wymieniały do tej pory, sugerując, że „The Toffees” oczekują za swojego zawodnika przynajmniej 60 milionów. Swego czasu tyle miała proponować za niego Chelsea, co zostało podobno odrzucone.

Urodzony w Liverpoolu Gordon jest związany z Evertonem od ponad 10 lat. Poprzedni sezon był dla niego pierwszym pełnym w Premier League. W jego trakcie skrzydłowy rozegrał 35 meczów, notując cztery trafienia i dwie asysty. W obecnym strzelił trzy gole w 16 występach, zdobywając bramki w starciach z Brentfordem, Leeds United oraz Crystal Palace.

Jeśli nic się nie wysypie, dla Newcastle będzie to pierwszy duży transfer przeprowadzony w ramach zimowego okna. Do tej pory „Sroki” pozyskały tylko 18-letniego Garanga Kuola z Australii, co wiązało się z wydatkiem poniżej pół miliona funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy