Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 fot. MDI / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Christian Falk [Twitter]

Władze Newcastle United spoglądają w kierunku Juliana Nagelsmanna - twierdzi Christian Falk.

Po przejęciu klubu przez Fundusz Inwestycji Publicznych z Arabii Saudyjskiej Newcastle United wskoczyło na zdecydowanie wyższy poziom finansowy, a co za tym idzie również sportowy. W poprzednim sezonie „Sroki” zajęły czwarte miejsce w tabeli Premier League i awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W obecnym drużynie prowadzonej przez Eddie'ego Howe'a wiedzie się gorzej i plasuje się na 10. lokacie.

Na razie nic nie wskazuje na zmianę na stanowisku menedżera, natomiast jeśli zespół zakończy rozgrywki na miejscu znacznie poniżej oczekiwań, raczej nie będzie ona niespodzianką. Zdaniem Christiana Falka działacze Newcastle interesują się Julianem Nagelsmannem.

Były opiekun między innymi Bayernu Monachium obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Niemiec, którą poprowadzi na EURO 2024. Szkoleniowiec parafował jednak kontrakt ważny tylko do końca lipca.

Falk podkreśla, że 36-latek nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie chciał wrócić do piłki klubowej, czy przedłużyć umowę z rodzimą federacją, o ile oczywiście ta będzie zainteresowana takim ruchem.

Dziennikarz jako ciekawostkę dodał, że młody trener współpracuje z tą samą agencją menedżerską co zawodnik „Srok” Fabian Schär.

Kilka godzin wcześniej Santi Aouna połączył Nagelsmanna z Borussią Dortmund, podkreślając jednak, że na razie nie dzieje się w tej sprawie nic konkretnego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy