Neymar gotów zrzec się pieniędzy od Barcelony w zamian za... gwarancję transferu

Neymar gotów zrzec się pieniędzy od Barcelony w zamian za... gwarancję transferu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Que t'hi jugues

W piątek odbyła się rozprawa sądowa dotycząca sporu na linii Barcelona - Neymar.

Całe zamieszanie związane jest z bonusem lojalnościowym, który Brazylijczyk miał otrzymać od katalońskiego klubu po podpisaniu z nim umowy. W sumie chodzi o 40 milionów euro. 27-latek dostał 14 z nich i utrzymuje, że należy mu się reszta. Barcelona ma na ten temat inne zdanie, sugerując, że pieniądze należałyby się zawodnikowi, gdyby pozostał w klubie do końca kontraktu, a więc 30 czerwca 2022 roku. On tymczasem odszedł do Paris Saint-Germain. Katalończycy nie tylko nie chcą wypłacić mu reszty pieniędzy, ale żądają zwrotu przelanej mu wcześniej kwoty i odszkodowania.

Zgodnie z przypuszczeniami strony nie doszły do porozumienia i sprawa nie została dzisiaj rozstrzygnięta.

Dziennikarze Cadena SER przekazali jednak ciekawą informację dotyczącą pomysłu otoczenia Neymara na osiągnięcie konsensusu. Przedstawiciele Brazylijczyka mieli poinformować, że piłkarz gotów jest zrzec się wszystkich pieniędzy, jeśli otrzyma gwarancję tego, że Barcelona pozyska go z powrotem z PSG. Katalończycy nie wyrazili na to zgody.

Przypomnijmy, że Barcelona starała się o transfer Neymara w trakcie letniego okna. Atakujący był zdecydowany na opuszczenie Paryża, ale kluby nie doszły do porozumienia.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy