Nicola Zalewski bohaterem ciekawej wymiany?!

2024-06-14 20:31:52; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Nicola Zalewski bohaterem ciekawej wymiany?! Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: romaforever.it

Nicola Zalewski szykuje się do EURO 2024, a w tle ważą się jego losy. Polak może stać się podmiotem wymiany pomiędzy AS Romą a Torino - twierdzi romaforever.it. Do Rzymu miałby trafić natomiast Raoul Bellanova.

Nicola Zalewski ma za sobą udane zgrupowanie reprezentacji Polski. Wahadłowy AS Romy pokazał się z bardzo dobrej strony przy okazji meczów towarzyskich przeciwko Ukrainie (3-1) oraz Turcji (2-1). Szczególnie w drugim ze starć strzelił bramkę na wagę zwycięstwa, dając podopiecznym Michała Probierza upragnione zwycięstwo.

Nie ma złudzeń, że 22-latek będzie ważnym elementem w układance selekcjonera przy okazji samego turnieju. W ostatnich miesiącach wahadłowy wyrósł na czołową postać zespołu i to pomimo gorszego okresu w klubie. Po przybyciu do AS Romy Daniele De Rossiego pozycja Zalewskiego znacząco spadła, dlatego coraz więcej mówi się o transferze.

Do tej pory media informowały o zainteresowaniu usługami Polaka ze strony drużyn z Bundesligi czy Premier League. Niewykluczone jednak, że przedstawiciel rocznika 2002 zostanie na Półwyspie Apenińskim, stając się bohaterem ciekawej wymiany...

Roma jest bowiem zainteresowana pozyskaniem 24-letniego prawego obrońcy Raoula Bellanovy, ale ten transfer to spory wydatek. Ponadto 24-latek wzbudza na rynku spore poruszenie innych drużyn, co powoduje, że potencjalny nabywca musi się mocno postarać.

Pojawił się zatem pomysł, by zaproponować Torino wymianę.

Do Turynu mieliby przenieść się aż dwaj piłkarze - 22-letni Nicola Zalewski oraz 22-letni środkowy pomocnik Edoardo Bove.

Na razie nie wiadomo, jak zareagują na to ligowi rywale.

Reprezentant Polski rozegrał w poprzednim sezonie dla stołecznego klubu łącznie 33 spotkania, a w nich może pochwalić się trzema asystami. Jego umowa obowiązuje z obecnym zespołem do 30 czerwca 2025 roku.