Nicolas Jackson odmawia powrotu do Chelsea
2025-08-30 22:36:23; Aktualizacja: 5 miesięcy temu
Zrobiło się gorąco wokół sytuacji transferowej z udziałem Nicolasa Jacksona. Jego przeprowadzka do Bayernu Monachium ze strony Chelsea została anulowana, natomiast piłkarz nie zamierza w najbliższym czasie odlecieć do Londynu, nadal licząc na szczęśliwe zakończenie – przekazał Matt Law z „The Telegraph”.
Z perspektywy napastnika wszystko układało się zgodnie z planem. Miał on już wkrótce zostać ogłoszony nowym piłkarzem Bayernu Monachium na zasadzie wypożyczenia. Po odbyciu podróży do stolicy Bawarii pomyślnie przeszedł procedurę testów medycznych.
W sobotnie popołudnie przydarzył się ogromny pech. Podczas meczu Chelsea – Fulham poważnej kontuzji mięśnia uda doznał Liam Delap. Musiał opuścić boisko już w pierwszej połowie. Przewidywana absencja nowego nabytku sprowadzonego z Ipswich Town to nawet dwa miesiące.
Skreślony wcześniej u Enzo Mareski Jackson nagle znów stał się potrzebnym piłkarzem. David Ornstein z „The Athletic” poinformował, że zapowiadany czasowy transfer Senegalczyka upadł przez zaburzenie głębi składu na środku ataku.Popularne
Sfrustrowany takim zbiegiem okoliczności 24-latek i jego agent zapowiedzieli, że wbrew natychmiastowemu wezwaniu „The Blues” nie stawią się błyskawicznie w Anglii. Najbliższą noc zamierzają spędzić w Monachium, licząc na jeszcze jeden zwrot akcji.
Władze Bayernu zaraz po wygranym meczu z Augsburgiem skontaktowały się z ludźmi zarządzającymi w Chelsea, aby znaleźć rozwiązanie. W ich przekonaniu transakcja nie została anulowana, a co najwyżej wstrzymana.
Nicolasa Jacksona z obecnym pracodawcą obowiązuje umowa aż do 30 czerwca 2033 roku. Matt Law, powołując się na źródła bardzo blisko związane z rodziną zawodnika, ustalił, że zamierza on za wszelką cenę uniknąć scenariusza opowiadającego o powrocie i konieczności gry dla „The Blues”.
Klubowi mistrzowie świata oczekują natomiast profesjonalnej postawy od napastnika, który na przestrzeni 81 występów strzelił dla nich 30 goli. Dołożył też 12 asyst.



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)





![Szczęśliwe zakończenie konfliktu turecko-saudyjskiego. Youssef En-Nesyri rusza na podbój Bliskiego Wschodu [OFICJALNIE]](img/photos/114740/170x113/youssef-en-nesyri-of-fenerbahce.jpg)

![Kolejny zwrot w sprawie N'Golo Kanté! Transfer coraz bliżej [OFICJALNIE]](img/photos/107876/170x113/ngolo-kante.jpg)

![Przygoda Albacete dobiegła końca. FC Barcelona w półfinale Pucharu Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/111290/170x113/lamine-yamal.jpg)


![Jeden z najbardziej rozchwytywanych bramkarzy w Europie podjął decyzję w sprawie przyszłości [OFICJALNIE]](img/photos/101114/170x113/guillaume-restes.jpg)
![Szczęśliwe zakończenie konfliktu turecko-saudyjskiego. Youssef En-Nesyri rusza na podbój Bliskiego Wschodu [OFICJALNIE]](img/photos/114740/90x60/youssef-en-nesyri-of-fenerbahce.jpg)

![Kolejny zwrot w sprawie N'Golo Kanté! Transfer coraz bliżej [OFICJALNIE]](img/photos/107876/90x60/ngolo-kante.jpg)

![Przygoda Albacete dobiegła końca. FC Barcelona w półfinale Pucharu Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/111290/90x60/lamine-yamal.jpg)


![Jeden z najbardziej rozchwytywanych bramkarzy w Europie podjął decyzję w sprawie przyszłości [OFICJALNIE]](img/photos/101114/90x60/guillaume-restes.jpg)




