Nie tylko Pedro. Fiorentina w ofensywie po Raphinhę!

Nie tylko Pedro. Fiorentina w ofensywie po Raphinhę!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà

ACF Fiorentina w ostatnich godzinach okna transferowego może być niezwykle aktywna. Włosi w tej chwili próbują dopiąć jeszcze dwa wzmocnienia.

Przeprowadzka brazylijskiego napastnika jest już w fazie finalizacji i od podpisu dzielą go właściwie testy medyczne. Transfer zawodnika Fluminense zamknie się w kwocie 15 milionów euro. Jak się jednak okazuje, to nie jedyne wzmocnienie nad którym pracuje „Viola”.

Włosi bowiem cały czas marzą o zaangażowaniu w swój projekt jednego z największych wirtuozów Liga NOS, a więc Raphinhi. Do tej pory nie udawało się im dojść do konsensusu ze Sportingiem, lecz niewykluczone, że ich najnowsza oferta szacowana na 22 miliony euro przekona w końcu „Lwy” i tym samym transfer dojdzie do skutku.

Skrzydłowy z Kraju Kawy dopiero przed rokiem opuścił Vitórię Guimarães, która zainkasowała za niego wówczas 6,5 miliona euro. 22-latek doskonale wprowadził się do zespołu z Lizbony i już w pierwszym sezonie wykręcił następujące liczby: 36 meczów i udział w 12 trafieniach (siedem goli i pięć asyst). Jeśli zaś chodzi o obecną kampanię, lewonożny zawodnik zdobył już dwie bramki w pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach.

Fiorentina w bieżącej kampanii zasłynęła głównie z zakontraktowania Francka Ribéry’ego. Oprócz tego pozyskano m.in. Kevina Prince’a-Boatenga czy Martína Cáceresa. Bacząc jednak na powyższe informacje, wygląda na to, że to nie koniec transferów w wykonaniu „Violi”.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy