Nie żyje były reprezentant Brazylii Marinho Peres

Nie żyje były reprezentant Brazylii Marinho Peres fot. St Bento / shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: O Globo

W wieku 76 lat zmarł Marinho Peres, uczestnik Mistrzostw Świata w 1974 roku.

Jak informuje „O Globo” Brazylijczyk miał problemy ze zdrowiem i przez ostatni miesiąc przebywał w szpitalu. W 2019 roku przeszedł udar mózgu.

Dla narodowej reprezentacji w latach 1972-1974 rozegrał 15 spotkań, w tym trzy nieoficjalne. Występował na pozycji środkowego obrońcy. Jedynego gola strzelił w towarzyskim meczu z Paragwajem.

Brał udział w Mistrzostwach Świata w 1974 roku, gdzie rozegrał po 90 minut w każdym z siedmiu spotkań. Zmierzył się z reprezentacją Polski w meczu o trzecie miejsce, w którym jedyną bramkę zdobył Grzegorz Lato. Był to ostatni występ Marinho Peresa w drużynie „Canarinhos”.

W latach 1974-1976 był zawodnikiem FC Barcelony. Poza tym reprezentował wyłącznie kluby ze swojego rodzinnego kraju, między innymi Santos oraz Internacional Porto Alegre. W barwach tego drugiego zespołu sięgnął po mistrzostwo Brazylii.

Jako trener w 1989 triumfował w Pucharze Portugalii prowadząc Belenenses. Oprócz tego pracował z takimi drużynami, jak Vitória de Guimarães, Sporting CP, Santos, czy Botafogo.

Był ponadto przez krótki czas selekcjonerem reprezentacji Salwadoru.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy