Nie żyje Krzysztof Zalewski, tata Nicoli

Nie żyje Krzysztof Zalewski, tata Nicoli fot. Łączy nas piłka
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Zbigniew Boniek I WP SportoweFakty

Zbigniew Boniek przekazał bardzo smutną informację o śmierci Krzysztofa Zalewskiego - taty Nicoli.

„Był najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi kilka dni temu, jak mi jest przykro Drogi Krzysztofie. R.I.P” - napisał Boniek na Twitterze.

Krzysztof Zalewski opuścił Polskę w 1989 roku, przenosząc się do Włoch. 19-letni Nicola przyszedł na świat już na Półwyspie Apenińskim. Z czasem rozpoczął szkolić się w Romie, w której pierwszym zespole zadebiutował w poprzednim sezonie. Zawsze mógł liczyć na wielkie wsparcie taty.

Zalewski-senior toczył nierówną walkę z nowotworem. Jak mówił, miał przerzuty.

- Po sześciu miesiącach chemioterapii było dobrze, później miałem zapaść i w ostatniej chwili mnie „wyciągnęli”. Niedawno po prostu przestałem oddychać i było naprawdę groźnie. Ale wierzymy, jesteśmy pełni optymizmu. Ja się nie poddaję. Teraz jest trochę lepiej i zamierzam jechać na dwa mecze syna. Trzy lata temu pożyczkę brałem, żebyśmy do Kataru polecieli, to do Warszawy nie przylecę? Ha! Nie przeżyję, jeżeli nie zobaczę Nicoli na żywo w koszulce kadry - opowiadał w rozmowie z WP SportoweFakty. 

5 września Nikola zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z San Marino. Młody zawodnik asystował przy golu Adama Buksy. Oglądający z trybun poczynania syna Krzysztof nie krył wzruszenia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy