„Niech świat poczyta, jak legitymizuje się patologię”. Jarosław Królewski grzmi po juniorskich derbach Krakowa [WIDEO] fot. Jarosław Królewski [Twitter]
Źródło: Jarosław Królewski

Wisła Kraków przegrała derby z Cracovią 0-5 w Centralnej Lidze Juniorów, a potyczka odbyła się w atmosferze dużego spięcia. O komentarz pokusił się prezes Jarosław Królewski.

Wisła Kraków w sobotę mierzyła się z Cracovią w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Lepsze okazały się tego dnia „Pasy”, które pokonały przeciwnika w stosunku 5-0.

Rezultat schodzi jednak na drugi plan, a wszystko przez sytuację, do której doszło pod koniec pierwszej połowy.

Wtedy to doszło do starcia pomiędzy zawodnikiem Wisły Kraków Marcinem Górkiewiczem a Filipem Rózgą (niedawny reprezentant Polski U-17), w wyniku którego arbiter podyktował rzut karny dla Cracovii.

To ewidentnie nie spodobało się prezesowi „Białej Gwiazdy”, Jarosławowi Królewskiemu, który wypowiedział się na ten temat na Twitterze.

„Jest końcówka pierwszej połowy. Mecz wyrównany. Wynik 0:0. Piłkarz Cracovii, Filip Rózga, tak bohater imprezy alkoholowej, którą klub z ul. Kałuży tak wybitnie PRowo potępiał, fauluje brutalnie w ataku piłkarza Wisły Górkiewicza, zabiera go karetka i z tego powodu trafia na izbę przyjęć. Piłkarz Cracovii powinien otrzymać żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną, czym się kończy? Żółtą kartką dla piłkarza Wisły, a konsekwencji czerwoną oraz karnym dla Cracovii. Wisła traci gola i do końca meczu gra w dziesiątkę. Przegrywa sromotnie.

PS. Mam gdzieś głosy, które pojawią się pod wpisem, że tłumaczymy tym porażkę. Niech świat poczyta jak legitymizuje się patologię na poziomie młodzieżowym - sędziowską oraz moralną - uprawnienie do gry zawodnika kilka dni po skandalu alkoholowym” - napisał prezes i właściciel Wisły Kraków.

Filip Rózga to uczestnik afery alkoholowej przy okazji Mistrzostw Świata do 17. Ze względu na tę sytuację usunięto go ze zgrupowania i wrócił do Polski jeszcze przed startem turnieju.