Niejasna przyszłość pomocnika Śląska Wrocław. Pominięty przez Jacka Magierę
2024-07-04 16:50:57; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Adrian Bukowski rozpoczął treningi z drugą drużyną Śląska Wrocław po tym, jak nie został uwzględniony w kadrze Jacka Magiery na obóz przygotowawczy oraz nie znalazł nowego klubu - donosi Slasknet.com.
Wrocławski klub w minionym sezonie w poszukiwaniu regularnej gry dla Adriana Bukowskiego wysłał go na wypożyczenie do pierwszoligowej Stali Rzeszów. Młody rozgrywający zanotował tam udaną kampanię, zdobywając pięć bramek i asystę w 25 meczach w koszulce „Dumy Rzeszowa”.
Powrót 21-latka do Wrocławia, pomimo nadziei wielu kibiców, nie napawa optymizmem. David Balda w „Śląskowym Gadaniu” nie wykluczył opcji ponownego wypożyczenia Bukowskiego, a Paweł Kozub, asystent Jacka Magiery, przyznał na łamach Slasknet.com, że „trwają rozmowy odnośnie jego przyszłości”.
Były reprezentant Polski U-20 nie znalazł się w 25-osobowej kadrze wrocławian na obóz w Karpaczu, a także został pominięty przez trenera podczas powołań na zgrupowanie w Austrii. W międzyczasie o jego angaż zabiegać miała ekstraklasowa Stal Mielec, jednak od pojawienia się tej informacji, temat ten nie miał swojej kontynuacji.Popularne
Podopieczny „Wojskowych” aktualnie przygotowuje się do nowego sezonu z drużyną rezerw, gdyż żaden klub nie zdecydował się na jego usługi - przekazuje wcześniej wspomniany portal.
Pomocnik do Śląska Wrocław przeniósł się w 2021 roku z rezerw Zagłębia Lubin. W pierwszej drużynie WKS-u rozegrał 13 spotkań, jednak dużo częściej widywany był w drugim zespole, dla którego zanotował cztery trafienia i tyle samo asyst w 59 występach.
Jego umowa z obecnym pracodawcą obowiązuje do połowy 2026 roku.