Niemcy z koronkową akcją i gol na 2:0 przeciwko Węgrom [WIDEO]

2024-06-19 19:44:44; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Niemcy z koronkową akcją i gol na 2:0 przeciwko Węgrom [WIDEO] Fot. Fotoarena/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Niemcy w starciu z Węgrami na EURO 2024 zdołali zdobyć drugą bramkę. Do siatki trafił İlkay Gündoğan.

Toni Kroos i spółka od początku zawodów prezentowali wysoki poziom. To w pierwszej połowie przyniosło gola autorstwa Jamala Musiali.

„Orły” nie byłyby sobą, gdyby nie spróbowały podwyższyć prowadzenia. Ich działania przyniosły skutek w 67. minucie.

Wówczas wspomniany gwiazdor Realu Madryt rozprowadził piłkę przed pole karne do Musiali. Rozgrywający Bayernu Monachium przekierował akcję do lewej strony boiska, gdzie ustawiony był Maximilian Mittelstädt.

To właśnie obrońca podaniem wypatrzył w szesnastce świetnie ustawionego İlkaya Gündoğana, a ten bez trudu zdobył bramkę na 2:0.

Niemcy są już o krok od drugiego zwycięstwa na turnieju odbywającym się na ich podwórku i upragnionego awansu do fazy pucharowej.