2014-04-28 00:00:40; Aktualizacja: 10 lat temu
Niesamowita reakcja Alvesa na stadionowy rasizm, czyli historia z bananem [WIDEO] Fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski Źródło: Transfery.info

Rasizm jest problemem, z którym zmagają się piłkarskie stadiony na całym świecie, nawet w krajach najbardziej cywilizowanych, takich jak Hiszpania. Rzadko jednak zdarza się, by piłkarz odpowiadał na jego przejawy w sposób, jaki uczynił to Dani

Mecz z Villarrealem nie układał się po myśli piłkarzy z Barcelony, bowiem do 65 minuty przegrywali aż 2:0. Wówczas samobójcza bramka jednego z zawodników gospodarzy przywróciła nadzieje kibiców "Blaugrany" na uniknięcie kolejnej wpadki. Nie minął kwadrans, a na tablicy wyników widniał już remis, bowiem rywale zdobyli kolejnego swojaka, tym razem za sprawą Musaccio, którym "Duma Katalonii" jest ponoć zainteresowana. Trzy punkty wciąż obecnemu mistrzowi Hiszpanii zapewnił Lionel Messi.

Choć samo spotkanie było emocjonujące, zapamiętane zostanie jednak z innego zdarzenia, do którego doszło w 76 minucie, gdy podopieczni Gerardo Martino mieli wykonywać rzut rożny. Wówczas w stronę ustawiającego futbolówkę Daniego Alvesa poleciał banan, rzucony przez jednego z kibiców Villarrealu. Do historii przejdzie jednak nie głupota sprawcy tego zdarzenia, lecz zachowanie obrońcy Barcelony, który ze stoickim spokojem wziął banana... po czym zjadł go i bez mrugnięcia okiem zabrał się za egzekwowanie kornera.