2024-09-28 16:47:37; Aktualizacja: 1 godzina temu
Niesamowite osiągnięcie klubu Premier League. Trzeci mecz z rzędu z golem w pierwszej minucie Fot. Pedro Soares/SPP/SIPA USA/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Premier League

Brentford po raz trzeci z rzędu zdobyło bramkę w pierwszej minucie meczu. Kolejną ofiarą został West Ham, a piłka w siatce zachrzęściła już w 39. sekundzie.

Brenford ostatnimi czasy zaczął opracowywać schematy na rozegranie... rozpoczęcia ze środka boiska. Tym samym ekipa Thomasa Frank po tym, dosyć nieoczywistym, stałym fragmencie gry, strzeliła bramkę w trzecim meczu z rzędu.

Pierwsze owoce nowy pomysł przyniósł w starciu z Manchesterem City 14 września. Wówczas na wstępie do siatki trafił Yoane Wissa, jednak podopieczni Franka ostatecznie polegli 1:2. Kolejny mecz to rywalizacja z Tottenhamem i tam Guglielmo Vicario również musiał wyciągać piłkę z siatki w pierwszej minucie. Tym razem do siatki trafił Bryan Mbeumo. Tutaj też okazali się gorsi. Ekipa Ange'a Postecoglou wygrała 3:1.

Kameruńczyk drogę do bramki znalazł i w meczu z West Hamem. Również miało to miejsce w pierwszej minucie, a dokładniej w 39 sekundzie. Do końca pierwszej połowy „Młoty” nie zdołały wyrównać. Jeśli więc wynik 1:0 dla gospodarzy utrzyma się, to „Pszczoły” przesuną się na dziesiąte miejsce. Drużyna Julena Lopetegui'ego zaś będzie 15.

Dla 25-letniego Mbeumo jest to piąta bramka w tym sezonie. Piłkarz, oprócz wspomnianych dwóch trafień, zanotował dublet z Southampton oraz znalazł drogę do siatki w rywalizacji z Crystal Palace na początku sezonu.