2024-05-27 23:21:12; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Fot. Viaplay
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Viaplay

VfL Bochum odrobił trzybramkową stratę sprzed tygodnia i doprowadził do dogrywki w barażu o Bundesligę z Fortuną Düsseldorf.

Gdy tydzień temu Fortuna Düsseldorf dokonała dzieła zniszczenia i na wyjeździe rozprawiła się z VfL Bochum aż 3:0, nikt nie podejrzewał, że w tym dwumeczu coś jeszcze może ulec zmianie.

W 18. minucie jednak nadzieję przywrócił Philipp Hofmann - ten sam zawodnik, który tydzień wcześniej zdobył bramkę samobójczą otwierającą wynik meczu. Nic jednak przez długi czas nie chciało wpaść do siatki i można było spodziewać się odpadnięcia z honorem. W 66. minucie piłkę w bramce ponownie umieścił Hofmann.

Chwilę później na 3:0 trafił z rzutu karnego Stöger i wynik utrzymał się do dogrywki, w której to wciąż VfL Bochum dążyło do rozstrzygnięcia meczu przed rzutami karnymi, co jednak się nie udało i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria jedenastek.

Decydującej jedenastki nie wykorzystał Takashi Uchino, który posłał futbolówkę wysoko ponad poprzeczką.

To pierwszy przypadek w historii baraży o Bundesligę, aby jakakolwiek drużyna roztrwoniła trzybramkową przewagę z pierwszego spotkania.