Niesamowite sceny w Finlandii. Klub wyeliminowany z krajowego pucharu przez... swoje rezerwy po samobóju [WIDEO]

Patryk Krenz
Źródło: 11Freunde

Fiński klub Ilves wylosował w piątej rundzie Pucharu Finlandii swoją drugą drużynę. Rezerwy ostatecznie wyeliminowały pierwszą ekipę, a przesądziła o tym bramka samobójcza z 95. minuty.

Los potrafi zaskakiwać - wiedzą o tym osoby związane z fińskim klubem Ilves. Podczas losowania piątej rundy Pucharu Finlandii przypadek skojarzył ze sobą pierwszy skład ze swoimi rezerwami. Tamtejsze zasady pozwalają rozegrać taki mecz, a więc trzeba było przystąpić do „bratobójczej” walki. Jak się okazało, nikt nie zamierzał w tym starciu odpuszczać - rywalizacja do samego końca.

Już sama pierwsza połowa spotkania była zaskakująca - w 35. minucie na prowadzenie wyszły rezerwy klubu. Prowadzenie utrzymywały przez 25 minut, kiedy w końcu pierwsze Ilves zdołało wyrównać. Od tego momentu na boisku działo się raczej niewiele. No i w końcu na zegarze wybiła feralna, dla faworytów, 95. minuta.

W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry obrońca, Leo Kyllönen, naciskany przez rywala, wpadł na pomysł, by posłać podanie do swojego bramkarza Eetu Huuhtanena. Golkiper źle obliczył trajektorię lotu futbolówki i ta zatrzepotała w siatce.

Czasu na odpowiedź już nie było - Ilves 2 wygrało 2:1. Rezerwy mogą już czekać na kolejnego pucharowego rywala.

Działacze „Rysiów” zdecydowanie mogą odczuwać połowiczne zadowolenie z rezultatu tego spotkania. Z jednej strony klubowa młodzież sprawiła nie lada sensację - z drugiej pierwszy skład się skompromitował i odpadł szybko z krajowego pucharu.

Niesamowity scenariusz godny, co najmniej, komediowego skeczu.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie”