Niesamowite sceny w Finlandii. Klub wyeliminowany z krajowego pucharu przez... swoje rezerwy po samobóju [WIDEO]

Niesamowite sceny w Finlandii. Klub wyeliminowany z krajowego pucharu przez... swoje rezerwy po samobóju [WIDEO]
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: 11Freunde

Fiński klub Ilves wylosował w piątej rundzie Pucharu Finlandii swoją drugą drużynę. Rezerwy ostatecznie wyeliminowały pierwszą ekipę, a przesądziła o tym bramka samobójcza z 95. minuty.

Los potrafi zaskakiwać - wiedzą o tym osoby związane z fińskim klubem Ilves. Podczas losowania piątej rundy Pucharu Finlandii przypadek skojarzył ze sobą pierwszy skład ze swoimi rezerwami. Tamtejsze zasady pozwalają rozegrać taki mecz, a więc trzeba było przystąpić do „bratobójczej” walki. Jak się okazało, nikt nie zamierzał w tym starciu odpuszczać - rywalizacja do samego końca.

Już sama pierwsza połowa spotkania była zaskakująca - w 35. minucie na prowadzenie wyszły rezerwy klubu. Prowadzenie utrzymywały przez 25 minut, kiedy w końcu pierwsze Ilves zdołało wyrównać. Od tego momentu na boisku działo się raczej niewiele. No i w końcu na zegarze wybiła feralna, dla faworytów, 95. minuta.

W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry obrońca, Leo Kyllönen, naciskany przez rywala, wpadł na pomysł, by posłać podanie do swojego bramkarza Eetu Huuhtanena. Golkiper źle obliczył trajektorię lotu futbolówki i ta zatrzepotała w siatce.

Czasu na odpowiedź już nie było - Ilves 2 wygrało 2:1. Rezerwy mogą już czekać na kolejnego pucharowego rywala.

Działacze „Rysiów” zdecydowanie mogą odczuwać połowiczne zadowolenie z rezultatu tego spotkania. Z jednej strony klubowa młodzież sprawiła nie lada sensację - z drugiej pierwszy skład się skompromitował i odpadł szybko z krajowego pucharu.

Niesamowity scenariusz godny, co najmniej, komediowego skeczu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy