Nietypowa frekwencja na konferencji prasowej klubu Ekstraklasy

Nietypowa frekwencja na konferencji prasowej klubu Ekstraklasy fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk
Źródło: Daniel Trzepacz [Twitter]

Na konferencji prasowej Jensa Gustafssona przed sobotnim wyjazdowym meczem z Cracovią pojawił się jeden dziennikarz.

Tą jedyną osobą, która stawiła się na spotkaniu Szweda z mediami był Daniel Trzepacz z portalu pogonsportnet.pl, który podzielił się tym doświadczeniem na portalu Twitter.

To zdarzenie może dziwić. W końcu mówimy o poziomie Ekstraklasy i klubie, który budzi dość spore zainteresowanie, jednak sam dziennikarz podkreśla, że bywał już na konferencjach prasowych, na których stawiało się jedynie dwóch lub trzech żurnalistów.

Sytuacje z niską frekwencją na konferencjach prasowych drużyn z najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce nie są rzadkością, ale rzeczywiście ta, która spotkała Daniela Trzepacza może okazać się pewnym ewenementem.

Trudno porównać to zjawisko ze wszystkimi zespołami Ekstraklasy, ponieważ niektóre po zdjęciu ograniczeń pandemicznych nie powróciły do organizowania tradycyjnych konferencji przedmeczowych, tylko odbywają się one online, najczęściej poprzez specjalny system Accredito.

Czasami niski poziom frekwencji na spotkaniu z żurnalistami trudno logicznie wytłumaczyć. Na przykład jesienią ubiegłego sezonu na konferencji Johna van den Broma przed meczem z Legią Warszawa stawiło się dwóch dziennikarzy, choć starcia z „Wojskowymi” zawsze budzą w Poznaniu spore emocje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy