Norwegia z bardzo kosztowną wpadką, która może przekreślić marzenia o mundialu

Norwegia z bardzo kosztowną wpadką, która może przekreślić marzenia o mundialu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Norwegia zremisowała na własnym terenie z Łotwą (0:0) w spotkaniu w ramach eliminacji Mistrzostw Świata i w ten sposób w znaczącym stopniu ograniczyła swoje szanse na uzyskanie przepustki do kontynuowania walki o wyjazd na mundial przynajmniej w barażach.

Drużyna prowadzona przez Ståle'a Solbakkena prezentowała się bardzo przyzwoicie w trwających kwalifikacjach do turnieju o miano najlepszego zespołu globu i na dwie kolejki przed końcem zmagań w fazie grupowej znajdowała się w pozycji umożliwiającej jej nawet uzyskanie bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Świata.

Norwegia do zrealizowania tego celu potrzebowała odniesienia kompletu zwycięstw w listopadowych pojedynkach odpowiednio z Łotwą oraz Holandią.

Żadną tajemnicą nie był fakt, że ekipę ze Skandynawii znacznie trudniejsze zadanie czeka przy okazji meczu z „Oranje”, który miał o wszystkim zdecydować, ponieważ wielu tamtejszych dziennikarzy, ekspertów oraz kibiców przypisywało sobie zdobycie trzech punktów za starcie z „11 Wilkami”.

Tymczasem zespół, w którego składzie wystąpili znani z naszych boisk Vladislavs Gutkovskis, Igors Tarasovs czy Mārcis Ošs, zdołał przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi i zremisował z nim bezbramkowo na wyjeździe.

Taki rezultat oznacza przy zwycięstwie Turcji spadek Norwegii na trzecie miejsce w grupie przed meczem z Holandią, która w przypadku pokonania Czarnogóry zapewni sobie przy takim obrocie spraw powrót do grona drużyn walczących o mistrzostwo po nieobecności na mundialu w Rosji w 2018 roku.

Drużyna Ståle'a Solbakkena zachowała naturalnie szanse na grę w barażach, ale teraz musi liczyć na wsparcie Czarnogóry w spotkaniu z Turcją lub odniesienia zwycięstwa nad Holandią dwiema bramkami więcej niż „Gwiazd Półksiężyca” nad ekipą z Bałkanów, bo o kolejności w tabeli decyduje bilans bramkowy, a ten o jedno trafienie lepszy ma Turcja (25:15) niż Norwegia (15:6).

Nie możemy też naturalnie zapominać o tym, że zespół ze Skandynawii należał nie tak dawno do grona drużyn najgłośniej wypowiadających się negatywnie na temat goszczenia mundialu przez Katar i groził nawet jego zbojkotowaniem pomimo wywalczenia awansu.

Ostatecznie kluby rywalizujące w tamtejszych rozgrywkach odrzuciły ideę sprzeciwienia się Mistrzostwom Świata w azjatyckim kraju, ale ich głos został zauważony i mógłby zyskać na znaczeniu w przypadku rzeczywistego zameldowania się Norwegii na turnieju, a tak pozostali uczestnicy zapewne przemilczą szereg oskarżeń ciążących na organizatorach, którzy nagminnie mieli naruszać szereg obowiązujących reguł przy budowie obiektów i doprowadzili do śmierci przynajmniej 6500 pracowników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy