Norwich City wyłożyło blisko 15 milionów funtów na dwóch piłkarzy [OFICJALNIE]

Norwich City wyłożyło blisko 15 milionów funtów na dwóch piłkarzy [OFICJALNIE] fot. Christopher Keeley / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Norwich City

Norwich City w poprzednim sezonie wypożyczyło Bena Gibsona oraz Dimitriosa Giannoulisa. Teraz, w związku z awansem angielskiego klubu do Premier League, obaj piłkarze zostali wykupieni na stałe.

„Kanarki” w cuglach zanotowały powrót do angielskiej ekstraklasy, będąc drużyną zdecydowanie najlepszą. Gdy do tego doszło, klub opuścił jednak Emiliano Buendía. Z drugiej strony to przyniosło natychmiastowy zarobek rzędu 34-35 milionów euro.

Pieniądze te zostały już po części spożytkowane. Kiedy wypożyczani byli Ben Gibson oraz Dimitrios Giannoulis, do umów wpisano bowiem obowiązkowe klauzule wykupu na wypadek awansu.

Ten pierwszy pod koniec marca doznał kontuzji kostki i przeszedł operację, przez co obawiał się, że finalnie będzie musiał wrócić do ekipy macierzystej. Tak się jednak nie stało i najdroższy piłkarz w historii Burnley (trzy lata temu kosztował 15 milionów funtów) zmienił pracodawcę.

Dzisiaj Norwich City poinformowało o wykupieniu obu graczy. W przypadku Gibsona, nominalnego stopera, zapłacono 8,5, a Giannoulis, lewego obrońcy - 6,2 miliona funtów. To daje nam łączną sumę blisko 15 milionów funtów. Pieniądze trafiły na konta odpowiednio „The Clarets” oraz PAOK-u.

Obaj podpisali umowy ważne do 30 czerwca 2024 roku.

Anglik jak dotąd uzbierał 29 występów, z kolei Grek wybiegał na boiska w koszulce beniaminka Premier League 16 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy